Hlavní navigace

Král spamerů putuje za mříže na čtyři roky

24. 7. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Robert Soloway, kterému média už delší čas říkají „král spamerů“, byl v americkém Seattlu odsouzen k trestu odnětí svobody v délce 47 měsíců. Ale rozesílání nevyžádané reklamní e-mailové korespondence není jeho hlavním prohřeškem. Šestadvacetiletý Soloway byl uznán vinným i z dalších deliktů včetně různých podvodů, krácení daní či praní špinavých peněz. Trest není tak vysoký jak ještě před rokem zahraniční média odhadovala. Spekuluje se, že jistou roli sehrálo i to, že Solowayovy aktivity nijak…

Robert Soloway, kterému média už delší čas říkají „král spamerů“, byl v americkém Seattlu odsouzen k trestu odnětí svobody v délce 47 měsíců. Ale rozesílání nevyžádané reklamní e-mailové korespondence není jeho hlavním prohřeškem. Šestadvacetiletý Soloway byl uznán vinným i z dalších deliktů včetně různých podvodů, krácení daní či praní špinavých peněz. Trest není tak vysoký jak ještě před rokem zahraniční média odhadovala. Spekuluje se, že jistou roli sehrálo i to, že Solowayovy aktivity nijak nesouvisely s pornografií.

Obžaloba chtěla z nekorunovaného krále spamerů udělat exemplární případ a žádala uvěznění na sedm až devět let. Upozorňovala totiž i na to, že se Soloway opakovaně vysmíval spravedlnosti, když v internetových diskuzích tvrdil, že se spamuje už deset let a ještě nezaplatil jedinou pokutu. Svého času proti němu vytáhl do boje i Microsoft. Tiskový mluvčí softwarového giganta vzkázal, že je s čerstvým rozsudkem spokojen. (SecurityWorld)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.