Hlavní navigace

Křesťanská televize zahájila zkušební satelitní provoz

4. 5. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
4. 5. 2006

TV NOE od 2. května cvičně vysílá na satelitu Astra 3A. Diváci s digitálními přijímači pro DVB-S si ji mohou naladit automaticky, nebo nastavit s parametry: 23,5 st. východně, polarizace vertikální, 27500 MSps, 12525 MHz, PCR PID 167, VIDEO PID 167, AUDIO PID 106, kontrola: SERVICE ID 8008. Zájemce čeká ale zatím jen monoskop, který čas od času vystřídá jeden vybraný pořad. Ani zvuk není v součanosti dvakrát pestrý, pískání s frekvencí 1 kHz občas nahrazuje vysílání rádia Proglas. Datový tok obrazu je proměnlivý, bude zhruba 2,5 Mbps, audio zabere 192 kbps. TV NOE šíří na družici svůj signál po trase Ostrava – Praha – Kavčí Hory – Astra 3A a je určená pro věřící v České republice a na Slovensku.

Nová televize sídlí v Ostravě a její brněnské studio se dělí o prostory s rádiem Proglas. Od 10. května bude TV NOE vysílat zhruba deset hodin pořadů denně, a to v několika opakujících se blocích. Po zbytek dne převezme vysílání rádia Proglas, které doplní obrazovými podkresy. Do pěti let televize plánuje vytvářet osmnáct hodin programu denně. Televize bude bez reklam a příjmů z koncesionářských poplatků, živit ji mají dary diváků a mecenášů, případně peníze z grantů. Vedení televize odhaduje, že dobrovolný příspěvek každého diváka by měl činit dvě až tři koruny na den, tedy až tisíc korun ročně.

MM socky3

Nové stanici vyjádřila v Brně podporu Česká biskupská konference, která k jejímu startu vyhlásila mimořádnou sbírku a vydala zvláštní pastýřský list. Jeho obsah si věřící poslechnou v neděli 14. května ve všech tuzemských kostelích.

Zdroj: Proglas.cz a Lidové noviny

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.