Hlavní navigace

Které sociální aplikace nejrychleji rostou? Nejvíc v kurzu je Snapchat

26. 5. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Snapchat je mezi sociálními aplikacemi jasným rekordmanem v tempu růstu od posledního čtvrtletí 2013 do prvního čtvrtletí 2014.

Snapchat zaznamenal mezi posledním čtvrtletím 2013 a prvním čtvrtletím 2014 růst o 67 % (a u těch mezi 16 a 19 let věku dokonce růst o 95 %). Na základě průzkumu mezi lidmi ve věku 16 až 64 let (s výjimkou Číny a Japonska) to uvádí GlobalWebIndex.

Při pohledu na výsledky je dost jasné, že rok 2014 je rokem mobilních chatovacích aplikací – Kik Messenger s 32% a Whats App s 30% růstem to ukazují dostatečně jasně. Facebook hledejte až takřka na konci s 9% růstem (kde je nutné dodat, že Facebook už nemá k růstu příliš moc prostoru).

KL23 hlasovani

Twitterovskému Vine (krátká šestisekundová videa) se daří růst lépe než Instagramu a za zmínku stojí, že je to právě Vine, kde došlo nedávno k redesignu – web Vine umožňuje hledat videa.

Mezi dobře rostoucími najdete i další klasické aplikace na posílání zpráv a chatování – Line či WeChat. V druhé polovině žebříčku se drží Google+, Twitter a YouTube, které těsně předstihují Facebook Messenger - i když se jej Facebook snaží velmi prosazovat a tlačit. Žebříček uzavírá Skype a v Česku poměrně méně známá aplikace Kakao Talk.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Konzultant a publicista, provozuje www.pooh.cz. Podle některých si myslí, že rozumí všemu, sám je však přesvědčen o pravém opaku a ani v 30+ letech nedokázal přijít na to, jak mít peníze a nepracovat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).