Hlavní navigace

„Kuchař“ Hruška na Nově skončil, rubrika Levně a chutně pokračuje

28. 2. 2015
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

UVNITŘ FOTO – Hruškova kariéra kuchaře vyvrcholila koncem loňského roku vydáním kuchařky Vaříme s Láďou Hruškou. Té se do začátku prosince prodalo tři sta tisíc kusů.

Zuřivý reportér a pozdější kulinářský experimentátor Ladislav Hruška, který se proslavil především svým mottem „levně a chutně“, už nebude tváří televize Nova. Hruška se s Novou profesně rozešel. Informaci přinesl deník Blesk, oficiálně už ji potvrdila i sama mediální skupina. Můžu potvrdit, že Láďa Hruška požádal o ukončení pracovního poměru s televizí Nova, do budoucna mu přejeme hodně úspěchů. Těšíme se na další recepty od diváků, kteří si oblíbili naši rubriku Levně a chutně, a mohu je ujistit, že o ni nepřijdou, uvedla v oficiálním stanovisku mluvčí Anna Suchá, které obdržel i server DigiZone.cz.

ROZHOVOR: Láďa Hruška: S Babicou se respektujeme, na Pohlreicha nemám. Nejsem kuchař

Hruška patřil mezi nejpopulárnější tváře Novy. Do ní přešel koncem dubna 2012 z Primy jako klasický reportér, později ale začal hodnotit kvalitu potravin v nákupních řetězcích a odtud zbýval už jen krůček k tomu, aby se sám do vaření také pustil. V rámci kuchařských experimentů přicházel nejen s vlastními recepty, ale řadu tipů mu posílali i diváci TV Nova. Recepty hledal Hruška také na internetu. Vrcholem jeho „kuchařské kariéry“ byla kuchařka Vaříme s Láďou Hruškou, které se do začátku prosince loňského roku prodalo 300 tisíc kusů. Tím se stala publikace jedním z nejúspěšnějších titulů českých knihkupectví vůbec.

ebf - tip do článku - debata

ČTĚTE TAKÉ: Kuchařka Ládi Hrušky dosáhla dalšího milníku, v prodejnosti se vyrovnala Potterovi

Řada lidí Hrušku kvůli jeho aktivitě na Nově kritizovala a vyčítala mu, že vařit neumí. Rád přijímám kritické názory a možná ještě radši o nich diskutuji, takže když na mě někdo zakřičí, nemám problém se s ním pobavit o tom, co mu vadí, řekl v prosincovém rozhovoru sám Hruška, který si byl dobře vědom i toho, že kuchařských kvalit Zdeňka Pohlreicha nedosáhne. Já na něj nějak hlasitě reagovat nehodlám, protože si pana Pohlreicha vážím, a on asi moc dobře chápe, že nejsem žádný jeho konkurent, takže tím to končí. Rozhodně mu touto cestou nebudu nic vzkazovat. Přijde mi to zbytečné. Nemám potřebu si s ním vyměňovat názory a konkurovat, protože se s ním nemám co poměřovat. V dovednostech vůbec ne, já mu nesahám ani po kotníky.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).