Hlavní navigace

Kulatý stůl o hybridním vysílání už dnes odpoledne. Přijďte se podívat do pražské kavárny Louvre!

24. 10. 2017
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Od 14 hodin odstartuje diskusní panel o vývoji hybridních aplikací, další se pak bude věnovat HbbTV reklamě. Zasednou v nich mimo jiné zástupci firem, které se minulý týden zúčastnily mezinárodního HbbTV symposia v Římě.

Letošní kulatý stůl serveru DigiZone nabídne trojici panelových diskusí k jednotlivým aspektům hybridního HbbTV vysílání v podmínkách nejen tuzemského televizního trhu. 

PSALI JSME: Televize Prima hlásí 1,3 milionu uživatelů hybridní televize

O HbbTV jako vysílací platformě budou u kulatého stolu diskutovat mezi jinými Jiří Lichý, který má oblast hybridního vysílání na starosti v Českých Radiokomunikacích, a zástupce České televize Jan Zeman. Ten je u veřejnoprávního vysílatele zodpovědný za vývoj teletextu a technologie HbbTV. Ne nadarmo je hybridní platforma někdy označována jako teletext s přídomkem 2.0.


Autor: ČT a Bohumil Herwig

Hybridní aplikace České televize.

ANALÝZA: Zemská televize a HbbTV. Nekalá konkurence, nebo možná budoucnost?

Mezi oba zmíněné panelisty pak zasedne také Ján Ďarmati, jehož společnost Teledata vyvíjí hybridní aplikace pro slovenskou veřejnoprávní RTVS. Ďarmati si také pro účastníky kulatého stolu připravil stručnou prezentaci mapující slovenský HbbTV trh a srovnává jej s českými podmínkami. Sestavu diskutujících pak doplní ještě Štěpán Hykš, manažer VOD a HbbTV technologií v televizi Prima.

PODROBNĚJI: Češi jako pionýři hybridní televize ve střední Evropě. Co jim nabízí „kabelovka pro chudé“?

Dorazí vývojáři i prodejci reklamy

Zbylé dva diskusní panely pak obsadí vývojáři hybridních aplikací a prodejci hybridní reklamy. Prvního se zúčastní zástupci firmy Hybrid, kteří se minulý týden zúčastnili dvoudenní mezinárodní konference HbbTV Symposium. Úvod diskuse tak bude věnován dojmům, které si z Itálie přivezli. Ve vývojářském panelu se dále objeví zástupci firem Grand IT, Kinet a Stream Circle.

ROZHOVOR: Podle Lukáše Hniličky by zadavatelé mohli v roce 2016 utratit za HbbTV reklamu sto milionů korun

V rámci zmíněného symposia také proběhlo slavnostní vyhlášení mezinárodní soutěže hybridních projektů HbbTV Awards, ze kterého si zlato přivezla česká společnost R2B2. O své zkušenosti se podělí ve třetím diskusním panelu, který se zaměří na oblast reklamy v HbbTV prostředí. Zúčastní se ho dále Dušan Gajdoštík zastupující Seznam.cz a zmíněný Štěpán Hykš z FTV Prima.


Autor: Kinet

Kampaň Komerční banky v HbbTV prostředí vyvinutá společností Kinet.

VÍCE INFORMACÍ: Prohlédněte si prezentace z klubového večera WebTop100 věnovaného vývoji hybridní televize

MM_SS3

Podrobný program říjnového kulatého stolu serveru DigiZone naleznete na webu akce, stejně jako neustále se rozšiřující seznam hostů a řečníků a registrační formulář. Přijít a zapojit se do diskuse o nejaktuálnějším trendu současného televizního světa můžete v úterý 24. října od 14 hodin do pražské kavárny LouvreTěšíme se na vás!

Níže si pak můžete prohlédnout fotogalerii z loňského kulatého stolu, věnovaného otázce Ultra HD vysílání. Uskutečnil se v prostorách kavárny Danubia v pražském Karlíně.

Autor článku

Od roku 2016 do února 2019 vedl DigiZone.cz. Do redakce přišel z týdeníku Marketing & Media. V minulosti působil jako marketingový manažer Českého rozhlasu, redaktor týdeníku Strategie nebo reportér pořadu Občanské judo.