Hlavní navigace

Kuriozita v pražském DVB-T: Vložte disketu, vyzýval operační systém Amiga

16. 2. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ FOTO – Multiplex, kde se tato grafická informace objevila, provozuje českobudějovický podnikatel Ivo Brabec. Síť má v Praze prozatím jediného zákazníka – slovenskou TV Osem.

Regionální síť 1 v Praze bývá čas od času zdrojem zajímavých chybových hlášek, na nějž jsou však diváci zvyklí především ze slovenské Televize Osem, která tu jednou nevysílala dokonce téměř týden. Výpadek, k němuž došlo tentokrát, se však týkal programové pozice určené pro rusko-jazyčnou televizi KTB. Na místě monoskopu se tu objevila úvodní obrazovka z 22 let staré verze operačního systému Amiga. Na skutečnost upozornili redakci DigiZone.cz v diskuzním fóru jeho čtenáři. KTB měla být druhou stanicí vysílanou v Regionální síti 1 na území Prahy, ale její provozovatel si tento krok nakonec rozmyslel a orientuje se výhradně na Karlovarsko.

KL22 hlasovani

Úvodní obrazovka operačního systému Amiga
Autor: repro foto Regionální síť 1

Úvodní obrazovka operačního systému Amiga

ČTĚTE TAKÉ: Regionální síť 1 přechází v Příbrami na nového provozovatele, mění i označení

Je to standardní úvodní obrazovka před náběhem grafické nadstavby AmigaOS zvané Workbench, popsal v diskusním fóru Miloslav Soška a doplnil, že příčinou této skutečnosti je z neznámých důvodů pravděpodobně restart počítače, který měl odbavování signálu stanice na starosti. Pražský vysílač Regionální sítě 1 patří mezi nejsilnější ze šestnácti lokalit, jež tato síť používá. Stejně jako v Českých Budějovicích – Včelné je zde vyzářený výkon 1 kW. Vysílací síť provozuje jihočeský podnikatel Ivo Brabec, který se ji snaží postupně rozprodat. První vysílač, kde uspěl, je Příbram – Hvězdárna. Ten koupila regionální stanice TV Fonka.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.