Hlavní navigace

Laboratoře CZ.NIC se budou zabývat DNSSEC, IPv6 nebo bojem se spamem

28. 8. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Sdružení CZ.NIC, které je správcem české národní top-level domény .cz, založilo vlastní výzkumné a vývojové centrum zaměřené na internetové technologie. Nese název Laboratoře CZ.NIC a spolu s ním přichází i personální změny uvnitř CZ.NIC. Vedoucím nového oddělení je Ondřej Surý, který dosud zastával pozici technického ředitele sdružení CZ.NIC. Na jeho místo se tak díky novému Ondřejovu zařazení přesouvá Jaromír Talíř, dosavadní vedoucí vývojového týmu. Jaromír bude od teď odpovídat jak za tým…

Sdružení CZ.NIC, které je správcem české národní top-level domény .cz, založilo vlastní výzkumné a vývojové centrum zaměřené na internetové technologie. Nese název Laboratoře CZ.NIC a spolu s ním přichází i personální změny uvnitř CZ.NIC. Vedoucím nového oddělení je Ondřej Surý, který dosud zastával pozici technického ředitele sdružení CZ.NIC. Na jeho místo se tak díky novému Ondřejovu zařazení přesouvá Jaromír Talíř, dosavadní vedoucí vývojového týmu. Jaromír bude od teď odpovídat jak za tým programátorů, tak nově i administrátorů, popsal změny Ondřej Filip, výkonný ředitel sdružení CZ.NIC.

V Laboratořích CZ.NIC pracuje zatím pět lidí. Hlavní projekty, na nichž v současnosti pracujeme, souvisí s bezpečnostní technologií DNSSEC. Jedná se především o zrychlení postupů souvisejících s podepisování DNS záznamů. Dále vyvíjíme nástroj pro kontrolu kompatibility domácích sítí s technologií DNSSEC. Tyto projekty mají pomoci především uživatelům DNSSEC a umožnit jim snadnější kontrolu, správu a použití podepsaných domén. uvedl Ondřej Surý, vedoucí Laboratoří CZ.NIC. Laboratoře CZ.NIC mají věnovat pozornost také implementaci IPv6, základním směrovacím protokolům a technologiím na ochranu proti nevyžádané poště. (Tisková zpráva)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.