Hlavní navigace

Ládví bude nejsilnější z pražských vysílačů multiplexu 4. ČTÚ mu udělil oprávnění

Lukáš Polák

Operátor se připravuje na přeladění multiplexu 4 v hlavním městě, který přejde z kanálu 64 na definitivní kanál 42. Nový vysílač Ládví bude moci šířit signál výkonem až 20 kW.

Doba čtení: 1 minuta

Český telekomunikační úřad (ČTÚ) přidělil společnosti Digital Broadcasting, operátor multiplexu 4, oprávnění pro distribuci signálu z dalšího pražského vysílače. Jedná se konkrétně o oblast Ládví, z níž už v současné době vysílá konkurenční operátor adminTV. Ten využívá kanál 46 s výkonem 5 kW. Digital Broadcasting získal oprávnění nikoliv pro 64., ale již pro 42. kanál, na který hodlá společnost svůj multiplex pro Prahu přeladit. Lokality Olšanská a Novodvorská prozatím stále fungují na původním kanálu.

ČTĚTE TAKÉ: Multiplex 4 ve středních Čechách a na Vysočině výrazně zlepšil signál. Víme proč

Vysílací výkon téměř 20 kW (konkrétně 19,952 kW) pasuje Ládví na nejsilnější pražský vysílač multiplexu 4. Olšanská má povolený vyzářený výkon maximálně 10 kW a Novodvorská pouze 5 kW. Minulý týden operátor významně zainventoval také do šíření signálu ve středních Čechách, kde došlo ke zprovoznění středočeského vysílače Benešov – Kozmice (kanál 44). Ten je díky svému výkonu 40 kW zachytitelný i na území hlavního města. Bezproblémový příjem je potvrzen například na Jižním Městě nebo v Bohnicích.

Našli jste v článku chybu?