Hlavní navigace

Ládví bude nejsilnější z pražských vysílačů multiplexu 4. ČTÚ mu udělil oprávnění

2. 10. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Operátor se připravuje na přeladění multiplexu 4 v hlavním městě, který přejde z kanálu 64 na definitivní kanál 42. Nový vysílač Ládví bude moci šířit signál výkonem až 20 kW.

Český telekomunikační úřad (ČTÚ) přidělil společnosti Digital Broadcasting, operátor multiplexu 4, oprávnění pro distribuci signálu z dalšího pražského vysílače. Jedná se konkrétně o oblast Ládví, z níž už v současné době vysílá konkurenční operátor adminTV. Ten využívá kanál 46 s výkonem 5 kW. Digital Broadcasting získal oprávnění nikoliv pro 64., ale již pro 42. kanál, na který hodlá společnost svůj multiplex pro Prahu přeladit. Lokality Olšanská a Novodvorská prozatím stále fungují na původním kanálu.

MMF23 tip3

ČTĚTE TAKÉ: Multiplex 4 ve středních Čechách a na Vysočině výrazně zlepšil signál. Víme proč

Vysílací výkon téměř 20 kW (konkrétně 19,952 kW) pasuje Ládví na nejsilnější pražský vysílač multiplexu 4. Olšanská má povolený vyzářený výkon maximálně 10 kW a Novodvorská pouze 5 kW. Minulý týden operátor významně zainventoval také do šíření signálu ve středních Čechách, kde došlo ke zprovoznění středočeského vysílače Benešov – Kozmice (kanál 44). Ten je díky svému výkonu 40 kW zachytitelný i na území hlavního města. Bezproblémový příjem je potvrzen například na Jižním Městě nebo v Bohnicích.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).