Hlavní navigace

Lagardère vzdalo vysílání dětského Rádia Pigy na FM, bude jen v digitálu

19. 6. 2015
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Majiteli celoplošných rádií Frekvence 1 a Evropa 2 se nepodařilo získat frekvence na VKV, jedinou v Děčíně se rozhodl vrátit Radě pro rozhlasové a televizní vysílání.

Analogový rozhlasový éter v Česku neobohatí speciální rádio pro děti. Rozhlasová skupina Lagardère Active ČR vzdala plán s expanzí svého Rádia Pigy na velmi krátké vlny. Kromě jedné frekvence v Děčíně se jí totiž nepodařilo získat žádné další kmitočtové příděly. Podle mluvčí skupiny Radky Pilzové proto původní plán s vysíláním Rádia Pigy v FM pásmu vzdala. Lagardère už oznámila Radě pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV), že frekvenci přidělenou v Děčíně vrací bez využití. Nepodařilo se nám získat licence alespoň pro několik významnějších měst pro vysílání v FM pásmu, vysvětlila rozhodnutí Pilzová.

ROZHOVOR: Miroslav Šimánek: Vstupem Pigy rádia do DAB se názor Lagardère na digitalizaci nemění

V této souvislosti již pro nás nemá cenu zahajovat vysílání v FM pouze na jediné frekvenci v Děčíně a rozhodli jsme plně implementovat tento projekt výhradně na digitálních sítích (DAB + internet), dodala mluvčí Lagardère. O tom, že skupina pokus o umístění Rádia Pigy do FM pásma vzdá, mluvil již v březnovém rozhovoru pro DigiZone.cz finanční a provozní ředitel Lagardere Miroslav Šimánek. Naše dvouleté snahy tedy vedly k udělení jediné licence v Děčíně. Na víc licencí jsme nedosáhli, takže jsme si naše další snahy v tomto směru vyhodnotili jako absolutně neefektivní. Proto jsme se rozhodli, že pro tento produkt zažádáme o digitální licenci jako alternativní možnost provozovat toto rádio terestricky, uvedl tehdy.

KL22 hlasovani

K TÉMATU: Pigy Rádio začalo vysílat v pražském digitálním multiplexu Radiokomunikací

Rádio Pigy získalo licenci pro analogové vysílání v Děčíně v červnu 2012. Stanice zde ale nikdy nezahájila vysílání. Zatím jsme ve fázi, kdy bychom ho tam měli rozjet, ale ještě jsme si to definitivně nevyhodnotili, říkal letos v březnu Šimánek. Z obchodního hlediska to samozřejmě není ideální. Z tohoto pohledu bychom to asi nerozjížděli, ale z hlediska určité reputace možná ano. Ještě uvidíme, dodal. Rádio Pigy nyní vysílá především přes internet a v pražské síti DAB Českých Radiokomunikací. Pro digitální vysílání v minulosti získalo celoplošnou licenci od RRTV. Kromě klasického vysílání Rádio Pigy pořádá řadu eventů a vydává vlastní knihy pro děti.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.