Hlavní navigace

Last.fm má novou aplikaci pro MS Windows, co umí bez rádia?

Jiří Macich ml.

Server Last.fm vydal novou aplikaci pro MS Windows, která již neobsahuje personalizované rádio. Pro české uživatele se Last.fm mění pouze v další sociální síť.

Doba čtení: 1 minuta

Server Last.fm vydal novou aplikaci pro MS Windows, které reflektuje skutečnost, že Last.fm k 15. lednu 2013 ve většině zemí světa včetně České republiky zrušilo dostupnost své hlavní funkce: personalizovaného internetového rádia. Jak jsme vás již před měsícem informovali, stalo se tak z licenčních důvodů. 

Nejen čeští uživatelé si tak na Last.fm hudbu neposlechnou už ani za poplatek, což je vskutku kuriózní a paradoxní důsledek boje nahrávacích společností proti tzv. hudebnímu pirátství. Last.fm se pro uživatele z většiny zemí světa stává nyní jen hudebně orientovanou sociální sítí a podle toho také nová aplikace vypadá.

Nová verze aplikace Last.fm pro MS Windows již internetové rádio nenabízí.

Po funkcích internetového rádia v ní není ani památky. Zobrazuje informace o právě přehrané hudbě z pevného disku a například nabízí ke koupi nové album daného interpreta nebo odkazuje na interprety, jejichž tvorba by uživatele mohla rovněž zajímat. Na další kartě lze sledovat historii přehrávaných skladeb a označovat je za oblíbené nebo sdílet informace o nich s ostatními uživateli.

Zbylé dvě karty slouží k přístupu k vlastnímu profilu s podrobnými statistikami o poslouchané hudbě a k přehledu hudby, kterou právě poslouchají přátelé. Z Last.fm tak zůstal pro našince jen jakýsi hudební Twitter. Je tedy otázkou, jestli si s touto funkcionalitou udrží významnější část uživatelů po omezení dostupnosti personalizovaného rádia a tematických rádií jen na tři vybrané trhy. 

Našli jste v článku chybu?