Hlavní navigace

Leoš Pohl se vrací do DVB-T byznysu. Bude většinovým vlastníkem Regionální sítě 4

10. 10. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

V pražském regionálním multiplexu je prozatím šířena pouze televize Metropol, která si zde vyjednala velice výhodné podmínky. Za distribuci signálu zaplatí měsíčně okolo dvou set tisíc korun.

Regionální síť 4, která začala na území hlavního města vysílat teprve nedávno, přechází po krátké době na nového vlastníka. Od původního majitele, společnosti adminTV, kterou je spoluvlastník televizní skupiny Prima, ji přebírá Leoš Pohl, jenž se stává jejím většinovým vlastníkem. Jednatelem bude Petr Formánek. Informaci serveru DigiZone.cz potvrdil Jiří Němeček, ředitel vysílání TV Metropol, která je prozatím jako jediná v rámci Regionální sítě 4 šířena. Za zmínku jistě stojí fakt, že Pohl už v této síti vysílačů figuroval, tehdy byl ale předsedou představenstva jiného operátora.

K TÉMATU: Praha bude mít nový regionální multiplex. Od října do něj přechází TV Metropol

Ekonomický deník E15 dnes přišel s informací, že provozovatel pražského kanálu, společnost Metropol TV, celý multiplex přebírá. Tuto zprávu ale ředitel vysílání stanice Jiří Němeček rezolutně odmítl. To, že budeme provozovatelem multiplexu, není pravda. Je pravdou, že jsme se v minulosti zajímali o to mít vlastní síť, ale od tohoto plánu jsme nakonec upustili. Zjistili jsme, že bude lepší, když to pro nás bude dělat někdo jiný, konstatoval Němeček.

KL22 hlasovani

Z ARCHIVU: Praha přišla o dva digitální programy: Primu HD a televizi Noe

Jediné, co bude podle Němečka pojit vlastníka Regionální sítě 4 a TV Metropol, jsou prý výhodné obchodní podmínky. Podle informací serveru DigiZone.cz by měla televize zaplatit za měsíční distribucí signálu pouze okolo dvou set tisíc korun, což je značně výhodnější cena, než by měla stanice například u společnosti České Radiokomunikace nebo jejího sesterského operátora Czech Digital Group. TV Metropol uzavřela s provozovatelem multiplexu smlouvu do roku 2017.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.