Hlavní navigace

Letos přijde „Seznam.cz na mobil 2.0“

19. 1. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Portál Seznam.cz nastínil své další plány ohledně pronikání na displeje mobilních telefonů. Nová strategie Seznam.cz na mobil 2.0 má tři základní pilíře aplikace, mobilní web a lokalizace. Česká portálová jednička se hodlá více soustředit na vlastní aplikace pro nejrozšířenější mobilní platformy, konkrétně jmenuje například Symbian a iPhone. Nezapomene se ale i na mobilní verze webových služeb, ovšem dojde ke změně přístupu. Přestáváme se orientovat pouze na ‚podporu zařízení‘ a více se budeme…

Portál Seznam.cz nastínil své další plány ohledně pronikání na displeje mobilních telefonů. Nová strategie Seznam.cz na mobil 2.0 má tři základní pilíře aplikace, mobilní web a lokalizace. Česká portálová jednička se hodlá více soustředit na vlastní aplikace pro nejrozšířenější mobilní platformy, konkrétně jmenuje například Symbian a iPhone. Nezapomene se ale i na mobilní verze webových služeb, ovšem dojde ke změně přístupu. Přestáváme se orientovat pouze na ‚podporu zařízení‘ a více se budeme věnovat tvorbě odlišných verzí dle základní myšlenky mobilních služeb: 100% využít potenciál mobilních telefonů, vysvětluje se na oficiálním blogu portálu.

A co si máme představit pod pojmem lokalizace? Lokalizace je zastřešující produktová rovina zasahující i do aplikací a mobilního webu. Pro nás je však tak významná, že se ji věnujeme i v dalších oblastech. Například integrace i do internetových služeb, uvádí blog české portálové jedničky. Připomeňme si, že v loňském roce Seznam.cz spustil mobilní reklamu a dále například usnadnil přístup ke svým službám uživatelům Symbianu, nabídl televizní program pro iPhone nebo si vyzkoušel fotbalový přenos na displeje mobilů.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).