Hlavní navigace

Letos přijde „Seznam.cz na mobil 2.0“

Jiří Macich ml.

Portál Seznam.cz nastínil své další plány ohledně pronikání na displeje mobilních telefonů. Nová strategie Seznam.cz na mobil 2.0 má tři základní pilíře aplikace, mobilní web a lokalizace. Česká portálová jednička se hodlá více soustředit na vlastní aplikace pro nejrozšířenější mobilní platformy, konkrétně jmenuje například Symbian a iPhone. Nezapomene se ale i na mobilní verze webových služeb, ovšem dojde ke změně přístupu. Přestáváme se orientovat pouze na ‚podporu zařízení‘ a více se budeme…

Doba čtení: 1 minuta

Portál Seznam.cz nastínil své další plány ohledně pronikání na displeje mobilních telefonů. Nová strategie Seznam.cz na mobil 2.0 má tři základní pilíře aplikace, mobilní web a lokalizace. Česká portálová jednička se hodlá více soustředit na vlastní aplikace pro nejrozšířenější mobilní platformy, konkrétně jmenuje například Symbian a iPhone. Nezapomene se ale i na mobilní verze webových služeb, ovšem dojde ke změně přístupu. Přestáváme se orientovat pouze na ‚podporu zařízení‘ a více se budeme věnovat tvorbě odlišných verzí dle základní myšlenky mobilních služeb: 100% využít potenciál mobilních telefonů, vysvětluje se na oficiálním blogu portálu.

A co si máme představit pod pojmem lokalizace? Lokalizace je zastřešující produktová rovina zasahující i do aplikací a mobilního webu. Pro nás je však tak významná, že se ji věnujeme i v dalších oblastech. Například integrace i do internetových služeb, uvádí blog české portálové jedničky. Připomeňme si, že v loňském roce Seznam.cz spustil mobilní reklamu a dále například usnadnil přístup ke svým službám uživatelům Symbianu, nabídl televizní program pro iPhone nebo si vyzkoušel fotbalový přenos na displeje mobilů.

Našli jste v článku chybu?