Hlavní navigace

Levinský, ČRa: V Třinci spustíme digitální vysílač TV Barrandov

17. 3. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
17. 3. 2009

DOPLNĚNO Na workshopu k přechodu na digitální vysílání dnes vystoupil také mj. Kamil LevinskýČeských Radiokomunikací. Ten shrnul aktuální stav a plány pro rok 2009. V současné době má největší pokrytí multiplex 1, a to okolo 60 % obyvatelstva. Multiplex 2 má v současné době asi 51 % obyvatel a za pár dní již bude pokrytí 57% po spuštění Mikulova a Votic. Divák má v současné době velmi dobrou nabídku oproti analogovému vysílání, konstatoval Levinský. Těchto obyvatel je přibližně 45 %.

KL22 hlasovani

Např. v síti 1 je v současné době 14 vysílačů a ve Dvojce 9 vysílačů. Nad rámec technického plánu přechodu byl spuštěn multiplex 1 z Hošťálkovic. Jeho plného výkonu se dočkají v říjnu. Levinský konstatoval, že se podařilo před pár minutami úspěšně umístit vysílací technologie na vysílač Děvín pro multiplex 2, aby mohl být do konce března spuštěn, stejně tak jako Votice. Levinský také řekl, že ve Třinci bude spuštěn speciální multiplex, ve kterém poběží pouze TV Barrandov.

Spuštění TV Barrandov z Třince bylo požadavkem Českých Radiokomunikací, jehož spuštění posvětil Český telekomunikační úřad. Jsme schopni spustit Třinec dříve. Pravděpodobně k tomu dojde v květnu, konstatoval pro DigiZone.cz Levinský. Regulační orgán spektra, kterým je ČTÚ, zatím nechce prozradit, na jakém kanálu bude TV Barrandov vysílat, ale stanoviště má sloužit pro dokrytí vysílače Lysá hora. Podrobnosti o jednáních nechtěl Levinský z ČRa specifikovat.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.