Na první dotek
LG KB770 je mobilní stylovka vyvedená v černé barvě a s pochromovaným středovým pruhem, kde jsou zakompovány některé ovládací prvky. Tělu s rozměry 108×54×13 mm dominuje velký širokoúhlý displej s úhlopříčkou 3" (7,6 cm), pod nímž jsou umístěna pouhá tři klasická tlačítka – pro přijetí / ukončení hovoru a přepínání úloh.
Telefon postrádá numerickou klávesnici, číselník v tomto případě nahradila virtuální klaviatura na dotykovém panelu. Ten má rozlišení 240×400 bodů s paletou 262 tisíc barevných odstínů. Model je určen pro všechny dostupné 2G (GSM) a 3G (UMTS) mobilní sítě a datové přenosy až 7,2 Mbps (HSDPA). Telefon je vybaven dvěma fotoaparáty (3 Mpix a QVGA), z nichž hlavní disponuje autofocusem. USB konektivitu doplňuje Bluetooth s kompletní nabídnou bezdrátových služeb, mezi nimiž nechybí stereo profil pro poslech hudby.
Výbava
LG KB770 bohužel neprovází žádný poetický přívlastek jako v případě HB620T – Elbrus, ale zato poměrně bohaté příslušenství. S telefonem dostaneme stereo handsfree, USB kabel, cestovní nabíječku, vícejazyčný uživatelský manuál a instalační miniCD s programem LG PC Suite II pro synchronizaci dat. Zajímavým doplňkem je poměrně robustní schránka s výklopnou nožkou, sloužící jako stojánek telefonu při sledování televize nebo videa. Vzhledem k povaze přístroje bych uvítal ještě stylus, ten ovšem chybí.
Ovládání
Logika práce s telefonem je pochopitelně podřízena dotykovému displeji. LG vsadilo v podstatě na klasický koncept rozvržení displeje, kde základní funkční tlačítka nahradily ikony na ploše a teprve jejich stiskem se rozbalí další nabídka. Podobný komfort jako u iPhonu zde bohužel nenajdeme. V případě nabídky menu, která se nevejde na jednu obrazovku, nelze položkami procházet rolováním prstem, nýbrž za pomoci lišty se směrovými šipkami. Bez stylusu poměrně nekomfortní záležitost. Sympatickou vlastností je ale zkratka k plánovači, viditelná u pravého okraje displeje. Ta umožňuje na ploše zobrazit ručičkové hodiny coby budík, přehled schůzek a úkolů, kalendář nebo světový čas, přičemž tyto údaje lze libovolně rozmístit po ploše.
Funkce
Telefon kromě volání, kontaktů a zpráv nabízí také video hovory, zmíněný fotoaparát, natáčení videosekvencí, prohlížení obrázků a dokumentů, diktafon, kalkulačku, hry, nástroje pro převod jednotek, e-mailového klienta či brouzdání internetem. Posledním dvěma položkám by slušelo WiFi připojení, ale bohužel jej telefon nepodporuje. Hudební a video přehrávače jsou kvalitní, i když zde počet podporovaných audio formátů (MP3, WMA, AAC a další) jasně převyšuje možnosti videa. Sympatickou vlastností je okamžité nastavení přehrávaného souboru coby vyzváněcího tónu, a to i v případě videa. Interní paměť 100 MB lze rozšířit pomocí microSD až o 8 GB. Použití paměťové karty zároveň zpříjemňuje práci se soubory – stačí je nahrát ve čtečce z počítače a vyhnout se tak nesympatickému software LG. Bohužel telefon jako takový funkci čtečky karet postrádá a nehlásí se jako flash disk.

DVB-T širokoúhle
Na závěr jsem si nechal funkci, které bude určitě hlavním prodejním argumentem – příjem digitálního televizního vysílání. Rozhraní je podobné tomu z Elbrusu, ale upravené pro širokoúhlý displej. Málo platné, tři palce v úhlopříčce jsou na kvalitě a detailech obrazu i komfortu sledování znát. LG KB770 podporuje standardní vysílání v MPEG-2 a korektně přepíná obraz podle signálu mezi 4:3 a 16:9. Obraz je navíc možné v jakémkoliv okamžiku roztáhnout na celou plochu displeje a přístroj umožňuje pořizovat screenshoty ze sledovaného programu.

Příjem rádií přes mobil LG KB770

Elektronický programový průvodce u rádií

Elektronický programový průvodce u televizí

Detail televizního EPG

Ikony u televizního vysílání

Doplňkové informace u televizního vysílání

Ladění televizních a rozhlasových programů

Menu pro televizní vysílání

Ukázka televizního vysílání na displeji LG KB770
K dispozici je průvodce stanicemi i detailní EPG (vše s podporou diakritiky) a také rozhlas přes DVB-T. Více napoví obrázky v článku. Na malou teleskopickou anténku chytá KB770 signál velice slušně, v Praze hrál stabilně v budovách bez klopýtnutí. Telefonu nejvíc chutnal silný signál veřejnoprávního multiplexu, s přechodem na jiný vysílač jsme zaznamenali vyšší kvalitu příjmu i při cestách po městě. Baterie vydržela necelé tři hodiny sledování televize a zhruba po hodince už je znát mírné zahřívání přístroje, kdy teplo odvádí zejména kovová obruba hlavního fotoaparátu.
Závěrem
Telefon by se měl objevit v prodeji na českém trhu nyní ve druhé polovině listopadu za cenu kolem deseti tisíc včetně DPH. Pravda, za tuto sumu bych čekal v dnešní době asi trochu více. Kdyby jej výrobce vydal jako smartphone, přístroji by to slušelo mnohem více. KB770 je v tomto vydání zajímavý stylový DVB-T mobil se solidním fotoaparátem, který nahradí kapesní přehrávače a přenosné televizory.
Zapůjčil: LG Electronics
Web: http://cz.lge.com
Orientační cena: 9.490 Kč vč. DPH
Uvažujete o tom, že byste si pořídili mobil s možností příjmu digitální televize zdarma?