Hlavní navigace

LG, Philips a Sharp mají společnou platformu pro aplikace Smart TV

14. 9. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
14. 9. 2011

UVNITŘ FOTO Společný postup při vývoji aplikací pro chytré televizory zvolily společnosti LG, Philips a Sharp. Využijí společnou platformu, takže vývojáři aplikací nebudou muset pro každou značku televizorů vymýšlet separátní technické řešení. Autorovi aplikace stačí jen jednou naprogramovat kód a ten poběží na všech televizorech, sdělil Jan Řezáč, mediální zástupce společnosti LG Electronics CZ.

K TÉMATU: Z běžného televizoru lze udělat „chytrou“ Smart TV od LG Electronics

Všechny tři firmy už odsouhlasily technické požadavky u svých Smart TV. Budou vycházet ze zavedených standardů, jako je HTML 5, CE-HTML a HbbTV. Prvním krokem spolupráce bude příprava beta verze SDK (Software Development Kit), který vývojářům aplikací ukazuje, jak aplikace programovat, přináší potřebné programovací prostředí a v neposlední řadě také knihovny pro přístup k funkcím televizoru, dodal Řezáč. Stejnou aplikaci pak bude možné spustit na Smart TV od LG a Philipsu a na televizorech Sharp Aquos Net+.

ČTĚTE TAKÉ: Televizory Philips přichází s funkcí Smart TV pro sledování internetu

MM socky3

Nastává čas chytrých televizorů, které budou vybaveny aplikacemi, podobně jako smartphony. Díky spolupráci našich firem budou mít vývojáři jednodušší práci a zákazníci našich televizorů budou mít nejširší nabídku aplikací, míní tiskový mluvčí LG Electronis CZ Martin Malý. Zcela samostatnou cestou se vydávají další tři největší globální výrobci televizorů – Samsung, Sony a Panasonic.

„Chytré“ Smart TV mají podobné funkce jako iPhone a další chytré mobilní telefony

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.