Hlavní navigace

LG v Česku nabídne mobil s digitální televizí DVB-T (FOTO, VIDEO)

4. 7. 2008
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 115393
4. 7. 2008

Už v druhé polovině července si budou moci Češi koupit mobilní telefon LG HB620-T, který jim zprostředkuje příjem zemské digitální televize ve formátu DVB-T, dosud určeného pouze pro sledování na klasických televizních přijímačích. V současnosti o tom vyjednáváme s mobilními operátory Telefónikou O2, Vodafonem a T-Mobilem, řekl Lidovým novinám Song Ki Ju, ředitel české pobočky firmy LG Electronics CZ, která tento mobil vyvinula.

FOTO MOBILNÍHO TELEFONU LG HB620-T: 1., 2., 3.4.

Přístroj testujeme a připravujeme kampaň k jeho uvedení na trh. S tímto modelem bychom rádi změnili zaběhnutý model – Samsung je dobrý, LG je o trochu horší. Tímto modelem chceme změnit image telefonů LG, vysvětlil Ki Ju. Manažeři všech tří tuzemských mobilních operátorů již tyto mobilní telefony testují. Podle zástupce jedné z těchto firem bude zavedení tohoto typu mobilního telefonu s příjmem digitální televize zdarma znamenat konec všem plánům se zaváděním modelu placeného příjmu digitální televize na mobilní telefony ve formátu DVB-H.

VIDEO: Jak funguje příjem televize na mobilním telefonu LG HB620-T

Proč by lidé platili za něco, co budou moci prostřednictvím tohoto typu mobilního telefonu sledovat zdarma? Pokrytí bude totožné jako u klasických televizních přijímačů a kvalita obrazu je skvělá, řekl serveru DigiZone.cz tento manažer. Mobil je vybaven nastavitelnou anténou pro příjem DVB-T. V současnosti je LG jedinou firmou, která je schopna s takovým přístrojem přijít na trh. Sony Ericsson, Nokia i Samsung mají podobné přístroje, ale nebyli schopni je zpeněžit, prohlásil pro LN šéf české pobočky LG.

Oproti zmiňovaným firmám se LG dokázal vypořádat s problémem rychlé spotřeby baterie mobilního telefonu. Na našem telefonu můžete sledovat televizi nepřetržitě čtyři až čtyři a půl hodiny. Přístroje Samsungu a Nokie vydrží zhruba polovinu, konstatuje Song Ki Ju. LG chce podle něj využít blížící se letní olympijské hry v Pekingu a zaměřit se na mladší generaci, která má zájem o sportovní přenosy. Česká televize už dopředu slíbila, že olympiádě věnuje celodenní vysílání na programech ČT 2 a ČT 4 Sport, které nebude totožné.

K TÉMATU: První typ mobilu s digitální televizí v Česku přijde na 20 tisíc Kč (FOTO)

KL22 hlasovani

Cena mobilního telefonu LG s možností příjmu digitální televize ve formátu DVB-T pro český trh ještě nebyla určena. Záleží na tom, zda ho budou operátoři dotovat a jak moc. V Německu tento mobil stojí 250 eur (6 000 Kč) bez daně z přidané hodnoty. A ani v České republice by neměl být dražší, míní Song Ki Ju. LG tento typ mobilu uvedla před fotbalovým mistrovstvím Evropy na německý trh a během prvního měsíce prodala 50 tisíc přístrojů.

Je to ale mnohem větší trh. Nám zde však nejde o počet prodaných přístrojů, ale o změnu image, porovnává Ki Ju situaci v Německu s tuzemskem. Mobilní telefon by pro příjem digitální televize mohli využít zákazníci v Praze, Brně, Ostravě, Plzni, na Domažlicku a Ústecku.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.