Hlavní navigace

Liberecká RTM uvažuje o spuštění vysílače pro Jablonec nad Nisou

24. 11. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 322915
24. 11. 2011

Regionální televize TV RTM, která vysílá od začátku tohoto měsíce digitálně z vysílače umístěného v oblasti skokanských můstků na Ještědu pro Liberec a Jablonec nad Nisou, uvažuje o možnosti spuštění dalšího DVB-T vysílače. Vyplývá to z informací, které se objevily na jejích webových stránkách. Vysílač by byl určen pro druhé uvedené město, tedy Jablonec nad Nisou.

cif 24 - early cena - média

K TÉMATU: Liberecká RTM spouští vysílání DVB-T. Plánuje i sportovní kanál

Po zahájení vysílání z uvedeného stanoviště (skokanské můstky na Ještědu, pozn. red.), a po provedených kontrolních měřeních bylo zjištěno, že Jablonec n. N., s ohledem ke svému značně členitému terénu, není dostatečně pokryt kvalitním signálem tak, aby jej všichni jablonečtí diváci mohli přijímat bez větších technických opatření, uvedla TV RTM na webu. Podle ní se v současné době hledá vhodné řešení ve spolupráci s Českým telekomunikačním úřadem (ČTÚ). Ředitel stanice Zdeněk Chlebík nedávno serveru DigiZone.cz řekl, že by s ní rád expandoval i do Šluknovského výběžku. Její analogový signál byl naopak k 11. listopadu 2011 ukončen.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).