Hlavní navigace

Liberecká televize Genus Plus je minulostí. Podívejte se na její poslední minuty

1. 2. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ VIDEO Ředitelka stanice Alena Roubalová v rozloučení s diváky napsala, že situace na poli DVB-T není „žádná hitparáda“ a diváci si z nabídky programů vyberou jen výjimečně.

Český éter je od 1. února 2013 o jednu televizi chudší. Svou existenci ukončil podle plánu severočeský program Genus Plus, který byl pozemní cestou šířen prostřednictvím vysílačů Ještěd a Černá hora. Důvody, které vedly majitele společnosti k ukončení regionálního televizního vysílání, jsou ryze praktické. Terestricky se z vysílačů šíří už tolik programů, že je stále složitější zajistit financování pro jejich chod. Vědí to všichni, kdo v obdobném byznyse podnikají. Jen to nikdo nahlas nepřizná. Všechny regionální televize živoří, uvedla televize na svých webových stránkách.

K TÉMATU: Televize Genus Plus šířená z Ještědu a Černé hory ukončí 1. února své vysílání

cif-tip-téma-foto

Ředitelka stanice Genus Plus Alena Roubalová si na jejím portálu posteskla, že v éteru je hodně televizí, které nabízejí minimum sledovatelného obsahu. Projeďte si doma všechny kanály, které naladíte pozemní cestou. Není to žádná hitparáda…, napsala Roubalová. Jednoduchá podle ní není ani role veřejnoprávní televize. Vždyť i taková (…) ČT 24 dělaná stovkami zaměstnanců a mající k dispozici agenturní i vlastní zpravodajství z celé republiky i z celého světa, rotuje jen minimálně aktualizované zpravodajské relace.

Kompletní rozloučení ředitelky Genus Plus Aleny Roubalové je k dispozici na webových stránkách programu. Jeho poslední minuty zachytil pro čtenáře DigiZone.cz Aleš Pipek.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.