Hlavní navigace

Liberecký vysílač Ještěd má výluku, do 15:00 nepůjdou multiplexy 1, 2, 3 a rádia

26. 6. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Veškeré televizní vysílání z Ještědu ustalo už úderem šesté hodiny ráno, rádia se přidala o tři hodiny později. Plánovaná výluka potrvá do dnešních 15:00 hod.

Diváci na Liberecku dnes dopoledne a část odpoledne nenaladí žádné televizní a rozhhlasové programy z vysílače Ještěd. České Radiokomunikace totiž naplánovaly pravidelnou výluku kvůli kontrole anténních systémů a údržbě vysílače. Úderem šesté hodiny ráno se proto odmlčelo veškeré televizní vysílání z Ještědu a od 9:00 hod. se přidaly i všechny rozhlasové stanice, které využívají tento vysílač. Výluka potrvá do dnešních 15 hodin, informoval mediální zástupce Českých Radiokomunikací Kamil Chalupa.

ICTZ23

„Přerušení televizního vysílání se týká programů veřejnoprávního multiplexu 1České televize, multiplexu 2 s programy televizí Nova, Prima a Barrandov a multiplexu 3 s programy Prima Love, Genus Plus a TV Óčko. U rozhlasového vysílání se výluka dotkne stanic Český rozhlas 1 – Radiožurnál na frekvenci 95,9 MHz, Český rozhlas 3 – Vltava na frekvenci 103,9 MHz, Český rozhlas 2 – Praha (Dvojka) na frekvenci 89,9 MHz, Rádio Proglas na frekvenci 97,9 MHz, Evropa 2 na frekvenci 88,1 MHz a Rádio Contact Liberec na frekvenci 101,4 MHz,“ přiblížil Chalupa.

Stejnou výluku plánují České Radiokomunikace na zítřek u krkonošského vysílače Černá hora. Také v jeho případě se odmlčí televizní multiplexy 1 až 3 a veškeré rozhlasové stanice. Výluka Černé hory však bude začínat až v 9:00 hod. a potrvá do 15:00 hod.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.