Hlavní navigace

Liberecký vysílač Ještěd má výluku, do 15:00 nepůjdou multiplexy 1, 2, 3 a rádia

26. 6. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Veškeré televizní vysílání z Ještědu ustalo už úderem šesté hodiny ráno, rádia se přidala o tři hodiny později. Plánovaná výluka potrvá do dnešních 15:00 hod.

Diváci na Liberecku dnes dopoledne a část odpoledne nenaladí žádné televizní a rozhhlasové programy z vysílače Ještěd. České Radiokomunikace totiž naplánovaly pravidelnou výluku kvůli kontrole anténních systémů a údržbě vysílače. Úderem šesté hodiny ráno se proto odmlčelo veškeré televizní vysílání z Ještědu a od 9:00 hod. se přidaly i všechny rozhlasové stanice, které využívají tento vysílač. Výluka potrvá do dnešních 15 hodin, informoval mediální zástupce Českých Radiokomunikací Kamil Chalupa.

tip do článku - hlasujte KL

„Přerušení televizního vysílání se týká programů veřejnoprávního multiplexu 1České televize, multiplexu 2 s programy televizí Nova, Prima a Barrandov a multiplexu 3 s programy Prima Love, Genus Plus a TV Óčko. U rozhlasového vysílání se výluka dotkne stanic Český rozhlas 1 – Radiožurnál na frekvenci 95,9 MHz, Český rozhlas 3 – Vltava na frekvenci 103,9 MHz, Český rozhlas 2 – Praha (Dvojka) na frekvenci 89,9 MHz, Rádio Proglas na frekvenci 97,9 MHz, Evropa 2 na frekvenci 88,1 MHz a Rádio Contact Liberec na frekvenci 101,4 MHz,“ přiblížil Chalupa.

Stejnou výluku plánují České Radiokomunikace na zítřek u krkonošského vysílače Černá hora. Také v jeho případě se odmlčí televizní multiplexy 1 až 3 a veškeré rozhlasové stanice. Výluka Černé hory však bude začínat až v 9:00 hod. a potrvá do 15:00 hod.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.