Hlavní navigace

Líbil se vám článek? Poděkujte oblíbeným autorům penězi

29. 4. 2015
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Kromě nasdílení na sociálních sítích nebo pochvalného komentáře pod článkem můžete práci konkrétního autora na našem webu ocenit také symbolickým honorářem.

Jednoduchou možnost přispět oblíbenému autorovi za kvalitní text vám zprostředkuje nové tlačítko Odměnit autora, které najdete po boku tlačítek pro sdílení článku na Facebooku, Twitteru nebo Google+. Můžete tak poslat drobnou částku 25 Kč – a to platební kartou nebo bankovním převodem.

Technické řešení dodává česká služba GoPay, která na Lupě poprvé uvádí svou novou online platební bránu. Díky ní je platba velmi jednoduchá. Když na tlačítko Odměnit autora kliknete, zobrazí se vám nad stránkou okno pro vyplnění informací o platební kartě, ze které chcete peníze poslat. Chcete-li raději použít bankovní převod, můžete na něj přepnout v menu v levém horním rohu. GoPay podporuje všechny velké banky operující v ČR.

Platební brána používá zabezpečené připojení přes protokol HTTPS. Po vyplnění své e-mailové adresy (jste-li přihlášeni ke svému účtu na webech Internet Info, vyplní se váš e-mail automaticky) a údajů o kartě můžete také zvolit možnost Zapamatovat kartu, která zajistí, že při příštích platbách nebudete muset údaje znovu vyplňovat. Neplatí to jen pro naše servery, ale pro všechna další místa, kde je platební brána GoPay nasazena.

·         TIP: Tady najdete podrobnou nápovědu k provedení platby

Po kliknutí na tlačítko Zaplatit 25 Kč vás brána přesměruje na platební rozhraní banky, kde transakci případně potvrdíte – například pokud vaše banka zabezpečuje platby ještě zasláním kódu v SMS. Po zaplacení se zobrazí informace o proběhlé platbě a potvrzení vám odejde na e-mail, který jste ve formuláři vyplnili. A pak se vrátíte zpět na stránku článku, který jste právě ohodnotili.

Pokud jste nechali kartu zapamatovat, bude druhá platba ještě jednodušší. Když zadáte svůj e-mail, odešle vám brána automaticky SMS se čtyřmístným kódem potřebným k autorizaci platby. V okně můžete nechat zapnutou možnost Zůstat přihlášen, díky které budete moci další platby provádět už jen na jedno kliknutí.

BRAND23 Workshop

Vybrané peníze ze všech našich serverů se sbíhají na jednom společném účtu, ze kterého pak budeme rozdělovat částky mezi jednotlivé autory – přesně podle vůle čtenářů. Z částky se odečítají poplatky provozovateli brány – podle platného ceníku jde o 3 Kč + 2,2 % z každé transakce. Služba se řídí Podmínkami používání platební brány GoPay a Pravidly ochrany soukromí.

Přímé odměňování autorů momentálně běží v testovacím provozu a je možné, že v budoucnu dozná změn. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).