Hlavní navigace

Lidé.cz: více místa pro fotky uživatelů

1. 9. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Portál Seznam.cz se chlubí, že desetinásobně zvýšil úložný prostor pro fotky, který je k dispozici uživatelům jeho komunitního serveru Lidé.cz. Nečekejte ale nějaké závratné číslo, protože i po tomto navýšení je možné přes jeden uživatelský účet nahrát fotky o maximální velikosti 100 MB. K nahrávání není nutný žádný softwarový klient. Upload je možný přímo z prohlížeče, k čemuž je využíván Flash, avšak k dispozici je i nahrávání skrze klasický webový formulář. Fotky lze také posílat přímo z…

Portál Seznam.cz se chlubí, že desetinásobně zvýšil úložný prostor pro fotky, který je k dispozici uživatelům jeho komunitního serveru Lidé.cz. Nečekejte ale nějaké závratné číslo, protože i po tomto navýšení je možné přes jeden uživatelský účet nahrát fotky o maximální velikosti 100 MB. K nahrávání není nutný žádný softwarový klient. Upload je možný přímo z prohlížeče, k čemuž je využíván Flash, avšak k dispozici je i nahrávání skrze klasický webový formulář. Fotky lze také posílat přímo z mobilu jako MMS.

Český komunitní server Lidé.cz poskytnutou kapacitou nemůže konkurovat veřejným webovým fotogaleriím. Například uživatelé Picasa Web Albums dostanou zdarma pro své fotky prostor o kapacitě 1 GB, Galerie.cz poskytuje zdarma až 5 GB, Windows Live SkyDrive pojme až 25 GB a Rajče.net nemá kapacitní omezení. O tom více v našem nedávném článku Kam s fotkami z dovolené: webová alba. Přesto uživatelé serveru Lidé.cz fotky hojně nahrávají právě tam. Denně uploadují okolo 50 000 snímků. (Blog Seznam.cz)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.