Hlavní navigace

Lidovky.cz také umožní diskutovat jen registrovaným čtenářům

3. 12. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Lidovky.cz se stávají dalším českým zpravodajským serverem, kde se diskusí u jednotlivých článků mohou zúčastnit jen registrovaní čtenáři. Server o tom dnes informoval v článku Anonymita v diskusích končí, nestyďte se za své názory: Chceme zkvalitnit diskusní prostředí. Část uživatelů internetu zneužívá anonymitu a diskuse pod články se pak kvůli nim hemží vulgaritami, urážkami, xenofobními, rasistickými a antisemitskými poznámkami.O takové příspěvky na serveru Lidovky.cz nestojíme a nehodláme…

Lidovky.cz se stávají dalším českým zpravodajským serverem, kde se diskusí u jednotlivých článků mohou zúčastnit jen registrovaní čtenáři. Server o tom dnes informoval v článku Anonymita v diskusích končí, nestyďte se za své názory: Chceme zkvalitnit diskusní prostředí. Část uživatelů internetu zneužívá anonymitu a diskuse pod články se pak kvůli nim hemží vulgaritami, urážkami, xenofobními, rasistickými a antisemitskými poznámkami.O takové příspěvky na serveru Lidovky.cz nestojíme a nehodláme nadále jejich pisatelům poskytovat prostor. Dosavadní blokování IP adres a automatické filtry v mnoha případech nestačí, proto jsme se rozhodli přistoupit k radikálnějšímu řešení.

Pro vstup do diskuse bude od 15. prosince nutná registrace. Po vyplnění online formuláře vyžadujícího uvedení skutečného jména a adresy uživatele, bude klasickou poštou zaslán kód pro dokončení registrace, čímž se má ověřit platnost zadaných údajů. Na prakticky stejný systém letos jako první v českém prostředí přešel server Novinky.cz. Letos na podzim aktivní přístup do diskusí zpřísnil i server iDnes. Bez registrace nelze už diskutovat ani na tn.cz. (upozornil Alan Řepka, děkujeme za tip)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).