Hlavní navigace

Lidovky, iDNES a Týden se potýkaly s výpadkem pravděpodobně kvůli Kočí

13. 4. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Zpravodajské servery Lidovky.cz, iDNES.cz a Týden.cz byly dnes odpoledne na určitou dobu nedostupné. K výpadkům došlo po 13. hodině a zpravodajské servery se podle serveru Týden.cz staly pravděpodobně terčem útoku hackerů. Vysvětlení problémů ale může být prozaičtější. K výpadkům totiž došlo v době, kdy Týden.cz zveřejnil část audionahrávky, na které poslankyně Kristýna Kočí údajně  prohlašuje, že současný rozkol vládní koalice je promyšlený puč ODS a rebelujících poslanců VV, a média následně…

Zpravodajské servery Lidovky.cz, iDNES.cz a Týden.cz byly dnes odpoledne na určitou dobu nedostupné. K výpadkům došlo po 13. hodině a zpravodajské servery se podle serveru Týden.cz staly pravděpodobně terčem útoku hackerů.

Vysvětlení problémů ale může být prozaičtější. K výpadkům totiž došlo v době, kdy Týden.cz zveřejnil část audionahrávky, na které poslankyně Kristýna Kočí údajně  prohlašuje, že současný rozkol vládní koalice je promyšlený puč ODS a rebelujících poslanců VV, a média následně nemusela zvládnout nápor čtenářů. Stejně tak je ovšem možné, že se opravdu jednalo o útok hackerů.

Pět minut po třinácté hodině nastalo nečekané masivní přetížení sítě, stránky portálu iDNES.cz proto nebyly dostupné. Provoz byl obnoven deset minut před patnáctou hodinou, uvedl server Technet.cz.

Zdroj: Týden.cz

Autor článku

Internetové novinařině se věnuje od roku 2005, kdy začal jako redaktor pracovat pro vydavatelství Internet Info.