Hlavní navigace

Lifestylový kanál E! začne vysílat v průběhu podzimu v češtině

21. 8. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Celkový objem lokalizovaných pořadů v rámci denního schématu by se měl pohybovat okolo 60 %. Do češtiny mají být však namluveny nebo otitulkovány pouze formáty běžící ze záznamu.

Lifestylový kanál E!, který je také součástí některých kabelovýchIPTV operátorů v České republice, plánuje své vysílání lokalizovat. V současné době se jedná o mezinárodní verzi stanice, která je přenášena v angličtině přímo z Los Angeles. Lokální zastoupení kanálu do něj nemá možnost jakkoliv zasahovat. Jak bude lokalizace probíhat, neví v tuto chvíli ještě ani samotná společnost TV Consulting, která jedná jménem společnosti Universal s českými a slovenskými operátory. V úvahu přichází buďto dabing, případně titulkování.

BRAND23 Workshop

Z ARCHIVU: „Celebrity“ kanál E! odstartuje na Slovensku ještě letos, u nás asi až v příštím roce

Lokalizovány by ale byly pouze pořady, které jsou předtočené, nikoliv vysílané živě. Stanice E! se na obou trzích několikrát prezentovala mimo jiné v souvislosti s přímými přenosy z takzvaných červených koberců, a to ať už šlo o prestižní filmové ceny Oscar, tak o jejich televizní obdobu Emmy. Samotná lokalizace by se co do pokrytí vysílacího schématu měla pohybovat okolo 60 %. Stanice je v současné době dostupná na našem trhu pouze v klasickém rozlišení, HD verze se prozatím v tuto chvíli nepřipravuje.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).