Hlavní navigace

Lifestylový kanál Food Network začne vysílat od září v češtině

26. 3. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Lokalizace Food Network do češtiny se dala dříve nebo později očekávat. V boji o diváky sledující kanály tohoto typu v posledních měsících přituhuje.

Lifestylový kanál Food Network začne od září letošního roku vysílat v češtině. Na dnešním setkání s obchodními partnery to řekla Ewelina Walas, manažerka ze společnosti Scripps International Network, která má na starosti distribuci programu v regionu střední a východní Evropy. Food Network je na českém a slovenském trhu dostupná ve dvou verzích – se standardním i vysokým rozlišením (HDTV). Programové verze obou stanic je shodné, liší se však obrazovou kvalitou. V době lokalizace bude stanice počeštěna přibližně s 50 %, v dalších měsících se bude podíl lokálně nadabovaného obsahu zvyšovat.

MM socky3

NEPŘEHLÉDNĚTE: Fine Living a Food Network nabídne na satelitu i freeSAT, vyřadí Blackbelt TV

Lokalizace Food Network do češtiny se dala dříve nebo později očekávat, protože provozovatel byl do ní v podstatě dotlačen okolnostmi. V boji o diváky, kteří sledují programy tohoto typu, přituhuje. Na českém a slovenském trhu měl své místo dlouhodobě jisté kanál TV Paprika, pomyslně na paty mu ale začala šlapat nová stanice Mňam TV, která je kromě jiného šířena i jako volně šířený kanál v Regionální síti 8 Českých Radiokomunikací. Ta terestrickým signálem pokrývá všechna krajská města. Food Network v současné době vysílá u Skylinku a UPC Broadband Slovakia, od dubna ji nabídne i freeSAT.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.