Hlavní navigace

Liga mistrů v České televizi? Do budoucna to nemusí být samozřejmost

Lukáš Polák

Česká televize se v budoucnu nebude účastnit bitev o vysílací práva k velkým komerčním akcím, jako je například Liga mistrů. Koupí je pouze tehdy, bude-li to mít pro ni logiku.

Doba čtení: 1 minuta

Přímé přenosy z fotbalové Ligy mistrů na ČT 4 nemusí být v budoucnu samozřejmostí. V dnešním rozhovoru pro Hospodářské noviny to uvedl generální ředitel České televize Petr Dvořák, podle něhož jde o čistě komerční produkt, jako je tomu v případě Formule 1 nebo MotoGP. O nákupu budeme uvažovat pouze v případě, že to bude mít logiku a pokud budeme schopni pořídit práva za rozumnou cenu, konstatoval Dvořák. Ve Formuli 1 navíc chybí pomyslná česká stopa.

ČTĚTE TAKÉ: ČT 4 už nebude dávat Ligu mistrů v úterý, drží ale semifinále a finále

Hledáme cesty, jakým způsobem udržet kvalitu sportovního kanálu a zároveň ufinancovat televizní práva velkých událostí. Čekají nás horší časy, protože řada velkých událostí se začíná prodávat nikoliv jako celek, ale po balíčkách, zdůvodnil v Hospodářských novinách šéf Kavčích hor. Česká televize se nyní bude muset dobře rozmýšlet, které sporty pořizovat a které naopak nikoliv. Do cenových bitev prý rozhodně nepůjde. Pokud je koupí některá z komerčních televizí za vysokou cenu, pak ať je má, my si vezmeme zbytek, dodal Dvořák.

Našli jste v článku chybu?