Hlavní navigace

LinkedIn pokořil hranici padesáti milionů uživatelů

Jiří Macich ml.

LinkedIn se netěší takovému mediálnímu zájmu jako třeba známější Facebook nebo Twitter, ovšem své místo na slunci mezi komunitními servery si našel. Nasvědčuje tomu i skutečnost, že minulý týden pokořil hranici padesáti milionů uživatelů. Masověji orientovanému Facebooku se v tomto ohledu sice zmíněný profesní komunitní server stále divá na záda, ale tempo nárůstu počtu nových uživatelů není nezajímavé. Poslední milion uživatelů potřebný k pokoření padesátimilionové hranice si LinkedIn připsal…

LinkedIn se netěší takovému mediálnímu zájmu jako třeba známější Facebook nebo Twitter, ovšem své místo na slunci mezi komunitními servery si našel. Nasvědčuje tomu i skutečnost, že minulý týden pokořil hranici padesáti milionů uživatelů. Masověji orientovanému Facebooku se v tomto ohledu sice zmíněný profesní komunitní server stále divá na záda, ale tempo nárůstu počtu nových uživatelů není nezajímavé. Poslední milion uživatelů potřebný k pokoření padesátimilionové hranice si LinkedIn připsal za dvanáct dní a má dnes v průměru jednoho nového uživatele každou sekundu.

LinkedIn provozuje stejnojmenná americká korporace sídlící v Mountain View. Od začátku se ale profiluje jako mezinárodní projekt. Zhruba padesát procent uživatelů není ze Spojených států. V Evropě má LinkedIn aktuálně jedenáct milionů uživatelů. Největší boom ale v současnosti zaznamenává v Indii, kde má již tři miliony uživatelů. Celkově se uživatelé komunitního serveru LinkedIn, který se na Internetu objevil už v roce 2003, rekrutují z cca 200 zemí včetně České republiky. (LinkedIn Blog)

Našli jste v článku chybu?