Hlavní navigace

Logo české digitalizace je zveřejněné

15. 12. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
15. 12. 2006

[Oživeno] Ve výpisu z rešeršní databáze ochranných známek si můžou zájemci prohlédnout logo české digitalizace. Grafická prezentace přechodu na digitální televizní vysílání vznikla na základě výběrového řízení, které vyhlásilo Ministerstvo informatiky. Logo má podobu bodově zobrazené České republiky doplněné sloganem „Přecházíme na digitální TV“.

Grafický symbol mapy bude možné využívat jako základu vizuálu pro jednotlivé regiony, na symbolické mapce České republiky budou oranžově označeny konkrétní regiony, ve kterých bude probíhat přechod z analogového na digitální vysílání, informovalo dnes Ministerstvo informatiky.

KL24

Vítězný návrh vytvořil Petr Freiberg. Pro jeho autora měli na ministerstvu připraveno až sto tisíc korun, nakonec za logo a grafický manuál zaplatili necelých 55.000 korun. Vybrané logo zvítězilo v konkurenci téměř 200 návrhů, které jejich autoři poslali do veřejné soutěže vyhlášené 1. listopadu.

Prohlédněte si: barevné logo české digitalizace [GIF, 15 kB]

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).