Hlavní navigace

Lukašenko proti „stupidní a nepřátelské“ stanici TVP Bialorus

20. 7. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
20. 7. 2007

Za stupidní a nepřátelský projekt označil běloruský prezident Alexander Lukašenko nezávislou televizní stanici pro běloruské diváky, kterou ve Varšavě připravuje veřejnoprávní Polská televize. Program, který podporuje polská a americká vláda, už má termín zahájení vysílání: podle serveru BroadbandTVnew­s.com jím je listopad letošního roku.

ebf - tip - debata

Zpočátku bude stanice s názvem TVP Bialorus vysílat šestnáct hodin denně přes satelit (Lukašenko kvůli tomu zpřísnil podmínky, za jakých lze v Bělorusko vlastnit satelitní přijímač). Počáteční náklady na start a provoz kanálu vyjdou na 16 milionů zlotých (4,26 milionu euro, či 110 milionů korun). Stanice přímo ve Varšavě zaměstná 35 lidí, dalších 30 spolupracovníků bude mít přímo v Bělorusku.

Z šestnácti hodin programu denně budou zpočátku jenom čtyři hodiny premiérového vysílání, ve zbylém čase je bude televize opakovat. Výroba a nákupy pořadů pro TVP Bialorus už podle serveru Satkurier.pl začaly. Vzniká už technologická i informační infrastruktura, spolupracovníci stanice prochází školením, uvedl web. TVP zatím nesdělila, z jakého satelitu chce nový kanál vysílat, zřejmě ale půjde o Astru 19,2E.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).