Hlavní navigace

LUKO CzechNet posiluje

18. 9. 1998
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Je to k nevíře, ale v této postokurkové a preinvexové době se snad všichni zbláznili - zprávy o novinkách u jednotlivých poskytovatelů frčí jak na běžícím pásu, ani je nestačíme odebírat (z valné míry vinou toho, že jsem se stále ještě nevzpamatoval po dovolené a nevykydal dosud všechny resty). Jednou z nich je zpráva od Luka o významném upgradu.

Další vlně upgradu podlehla v tuto překotnou předinvexovskou dobu společnost LUKO CZECH-NET, s.r.o. Jedná se o velmi zajímavý přírůstek, konkrétně jde o zbrusu nový spoj o kapacitě 1 Mb/s vedoucí k telekomunikačnímu gigantu AT&T; jeho služeb využívá v ČR také SPT Telecom. 1 Mb/s konektivity je ovšem podle zástupců společnosti jen začátek, do konce října by to měly být megabitíky dva.

Přípojná linka je dimenzována na 2Mb/s s možností plynulého zvyšování až na 34 Mb/s, které by mohly být v případě potřeby využity. Stávající datový spoj (1 Mbit) přes Telenor do Švédska zůstane zachován a tím i slušná konektivita k D-GIXu. LUKO CzechNet tak má v tuto chvíli dvojnásobek své původní konektivity, celkem 2 Mb/s do zahraničí.

Nová linka má především výrazně posílit spojení do zámoří a to zejména do USA. Kromě toho se zahraniční konektivita rozloží do dvou na sobě nezávislých spojů (nepočítáme-li 256 kbps záložní linku ke GTS), což jistě v případě výpadku jedné z linek zákazníci ocení.

MM socky3

Nový spoj není zdaleka překvapením, LUKO jej shánělo již dávno. Zajímavé však je, že na rozdíl od řady konkurenčních společností nevyužilo nabídky „předsunutých“, pražských uzlů Ebone a Global One, ale zvolila cestu vlastního zahraničního spoje. Doufejme, že nový spoj bude impulsem pro opětovné vstup společnosti LUKO do testů Lupy, které opustila v květnu.

Štěpán Binko