Hlavní navigace

LUKO CzechNet posiluje

18. 9. 1998
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Je to k nevíře, ale v této postokurkové a preinvexové době se snad všichni zbláznili - zprávy o novinkách u jednotlivých poskytovatelů frčí jak na běžícím pásu, ani je nestačíme odebírat (z valné míry vinou toho, že jsem se stále ještě nevzpamatoval po dovolené a nevykydal dosud všechny resty). Jednou z nich je zpráva od Luka o významném upgradu.

Další vlně upgradu podlehla v tuto překotnou předinvexovskou dobu společnost LUKO CZECH-NET, s.r.o. Jedná se o velmi zajímavý přírůstek, konkrétně jde o zbrusu nový spoj o kapacitě 1 Mb/s vedoucí k telekomunikačnímu gigantu AT&T; jeho služeb využívá v ČR také SPT Telecom. 1 Mb/s konektivity je ovšem podle zástupců společnosti jen začátek, do konce října by to měly být megabitíky dva.

Přípojná linka je dimenzována na 2Mb/s s možností plynulého zvyšování až na 34 Mb/s, které by mohly být v případě potřeby využity. Stávající datový spoj (1 Mbit) přes Telenor do Švédska zůstane zachován a tím i slušná konektivita k D-GIXu. LUKO CzechNet tak má v tuto chvíli dvojnásobek své původní konektivity, celkem 2 Mb/s do zahraničí.

Nová linka má především výrazně posílit spojení do zámoří a to zejména do USA. Kromě toho se zahraniční konektivita rozloží do dvou na sobě nezávislých spojů (nepočítáme-li 256 kbps záložní linku ke GTS), což jistě v případě výpadku jedné z linek zákazníci ocení.

Tip do článku - témata

Nový spoj není zdaleka překvapením, LUKO jej shánělo již dávno. Zajímavé však je, že na rozdíl od řady konkurenčních společností nevyužilo nabídky „předsunutých“, pražských uzlů Ebone a Global One, ale zvolila cestu vlastního zahraničního spoje. Doufejme, že nový spoj bude impulsem pro opětovné vstup společnosti LUKO do testů Lupy, které opustila v květnu.

Štěpán Binko