Hlavní navigace

Maďarská veřejnoprávní televize spouští stanici M3, Skylink s ní zatím nepočítá

20. 12. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ VIDEO – V Maďarsku bude stanice taktéž součástí placené pozemní televize v rámci rodinného balíku služby MinDig Extra. Na satelitu však chybět nebude.

Připadalo vám, že Česká televize byla k šedesátému výročí televizního vysílání u nás zbytečně přeplněná archivními pořady? V Maďarsku tuto myšlenku dovedly do extrému. Tamní veřejnoprávní televize MTVA dnes jako dárek k blížícím se vánočním svátkům spouští nový kanál M3. Právě ten se bude na pořady z bohatého archivního fondu výhradně zaměřovat. Původně byl start stanice stanoven na 15. prosince, nakonec byl o několik dní odložen právě na dnešní osmnáctou hodinu. Chybět nebudou nejen zábavné pořady, ale například i zpravodajství, tedy skutečně vše, co může archiv nabídnout.

BRAND23 Workshop

K TÉMATU: Maďarský veřejnoprávní kanál M3 odstartuje 20. prosince, v DVB-T bude placený

Co se týká distribučních kanálů, stanice má být dostupná v tamních kabelovýchIPTV sítích a také na satelitu. Stane se tak ale zatím pouze na satelitní pozici 9 stupňů východně, kde jsou už dostupné stanice M1 a M2. Jaromír Glisník, člen představenstva M7 Group, která je provozovatelem služby Skylink, serveru DigiZone.cz řekl, že operátor v nejbližší době tento program do své nabídky zařadit nehodlá. Připomeňme, že Skylink nedávno představil balíček maďarských programů, ve kterém M1 a M2 nechybějí. V rámci pozemního vysílání bude kanál M3 součástí rodinné placené nabídky MinDig Extra.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).