Hlavní navigace

Maďarská veřejnoprávní televize spouští stanici M3, Skylink s ní zatím nepočítá

Lukáš Polák

UVNITŘ VIDEO – V Maďarsku bude stanice taktéž součástí placené pozemní televize v rámci rodinného balíku služby MinDig Extra. Na satelitu však chybět nebude.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Připadalo vám, že Česká televize byla k šedesátému výročí televizního vysílání u nás zbytečně přeplněná archivními pořady? V Maďarsku tuto myšlenku dovedly do extrému. Tamní veřejnoprávní televize MTVA dnes jako dárek k blížícím se vánočním svátkům spouští nový kanál M3. Právě ten se bude na pořady z bohatého archivního fondu výhradně zaměřovat. Původně byl start stanice stanoven na 15. prosince, nakonec byl o několik dní odložen právě na dnešní osmnáctou hodinu. Chybět nebudou nejen zábavné pořady, ale například i zpravodajství, tedy skutečně vše, co může archiv nabídnout.

Tipli listopad2

K TÉMATU: Maďarský veřejnoprávní kanál M3 odstartuje 20. prosince, v DVB-T bude placený

Co se týká distribučních kanálů, stanice má být dostupná v tamních kabelovýchIPTV sítích a také na satelitu. Stane se tak ale zatím pouze na satelitní pozici 9 stupňů východně, kde jsou už dostupné stanice M1 a M2. Jaromír Glisník, člen představenstva M7 Group, která je provozovatelem služby Skylink, serveru DigiZone.cz řekl, že operátor v nejbližší době tento program do své nabídky zařadit nehodlá. Připomeňme, že Skylink nedávno představil balíček maďarských programů, ve kterém M1 a M2 nechybějí. V rámci pozemního vysílání bude kanál M3 součástí rodinné placené nabídky MinDig Extra.