Hlavní navigace

„Maďarský PowerPoint“ Prezi.com získal významnou investici

15. 12. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Původem budapešťská webová aplikace Prezi má zase o něco blíž k tomu, aby se stala plnohodnotnou náhradou nenáviděného PowerPointu. Konkrétně o 14 milionů dolarů, které získala od investorů v čele s fondem Accel.

Prezentační nástroj je založený na nápadu architekta Adama Somlaie-Fischera, který si všiml, že „zoomovací uživatelské rozhraní“ (ZUI), v němž divák vidí nejprve celkový pohled, a pak se postupně zaměřuje na jednotlivé detaily, se hodí k prezentaci jakékoli myšlenky, nejen půdorysů budov a dalších architektonic­kých plánů.

Prezentace vytvořené v Prezi nejsou sekvence statických obrázků. Zajímavost a přehlednost jim dodávají dramatické „nájezdy kamery“ na jednotlivé body přednášky. Nejsou jen efektní, zároveň umožňují posluchačům i autorovi udržet si přehled o celku. S Prezi je snazší než s lineárním prezentačním software ukázat souvislosti mezi jednotlivými prezentovanými myšlenkami či koncepty.

Prezi začalo získávat celosvětovou slávu na jaře 2009, kdy si budapešťský start-up otevřel kanceláře v San Francisku. Dnes se chlubí sedmi miliony uživatelů. Stále častěji se objevuje také na českých seminářích a konferencích a pomalu překračuje hranice „ajťáckého ghetta“.

Funguje na principu „freemium“ – platící uživatelé nemají v prezentacích trvale umístěné logo služby, mohou si prezentace upravovat také offline, mohou jich mít více a snáze je sdílet s ostatními.

MM balicek

Firma o 45 zaměstnancích tvrdí, že je od počátku v černých číslech. Investici chce použít pro zdokonalení služby a její rozšíření na další platformy. Jako první se nabízí iPad, kde zatím funguje jen prohlížeč, ale nikoli editor prezentací vytvořených v Prezi.

Zdroj: Giga OM

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).