Hlavní navigace

Mafra končí se třemi časopisy o mobilech

15. 12. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Z českého trhu zmizí další technologické časopisy. Po PC Worldu a několika dalších titulech od ledna končí podle informací ČTK také tituly Mobilhry, Svět mobilů a Yop! Všechny tři zmíněná periodika ze stáje mediální skupiny Mafra se věnovala mobilním telefonům. Roman Latuske, mluvčí Mafry, pro ČTK uvedl, že momentálně uživatelé mobilních telefonů hledají aktuální informace na Internetu a nikoliv v tiskovinách. Z důvodu zefektivnění našich aktivit přestaneme publikovat tato témata formou…

Z českého trhu zmizí další technologické časopisy. Po PC Worldu a několika dalších titulech od ledna končí podle informací ČTK také tituly Mobilhry, Svět mobilů a Yop! Všechny tři zmíněná periodika ze stáje mediální skupiny Mafra se věnovala mobilním telefonům. Roman Latuske, mluvčí Mafry, pro ČTK uvedl, že momentálně uživatelé mobilních telefonů hledají aktuální informace na Internetu a nikoliv v tiskovinách. Z důvodu zefektivnění našich aktivit přestaneme publikovat tato témata formou specializovaných tištěných měsíčníků a zároveň rozšíříme naši obsahovou nabídku na Internetu, uvedl pro ČTK.

Jak známo, pod křídla Mafry spadá server Mobil.cz, který v říjnu podle NetMonitoru navštívilo 449 194 reálných uživatelů. Výše jmenovaný trojlístek titulů o mobilech rozhodně nepatří mezi první tituly, které se z papírové formy přesunou v jakési podobě na Internet. Třeba výše zmiňovaný PC World bude nyní vycházet jen v online verzi. Na Internetu dál žije herní magazín Doupě, jehož tištěnou verzi vydavatelství Computer Press zrušilo již v loňském roce. Vydavatelství Burda Communications zase ukončilo konzolový herní magazín Next Level a tomuto hernímu odvětví se nyní věnuje např. jeho Hrej.cz. Obdobně dopadl i LinuxExpress. (Finanční noviny)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.