Hlavní navigace

Mafra se dohodla s O2. Playtvák jde do O2 TV

Jan Beránek

Internetový obsah na televizních obrazovkách. O2 ulovilo po DVTV další obsah.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Snaha Davida Duroně získat pro O2 TV co nejvíc internetového obsahu začíná mít reálné obrysy. Rozhovory DVTV už v nabídce operátorského vysílání jsou, od začátku června se na televizních obrazovkách prohání videoserver Playtvak.cz. 

„Obsah kanálu Playtvak.cz bude na O2 TV dostupný od chvíle jeho zveřejnění on-line, a to až 90 dnů. Jednotlivá videa zde budou řazena podle obvyklých parametrů typu žánru, oblíbenosti či počtu přehrání,“ říká šéf videoobsahu Babišova vydavatelství Vladimír Mužík.

Playtvak se rozjel před rokem s ambiciózními vlastními pořady. Některé z nich, jako třeba Pořad Luďka Staňka, už přešly na konkurenční Stream.cz.

„O2 TV má ambici být místem, kde je k dispozici všechen zajímavý obsah, nejen ten televizní. Cesta, kterou jsme se vydali, funguje,“ dodává ředitel O2 TV David Duroň. 

Na televizní obrazovky se dostal i Seznam se Stream.cz. A to svým aktuálním „hackem“ prostřednictvím HbbTV. Podle generálního ředitele Seznamu Pavla Zimy firma v multiplexu šíří pouze spouštěč (tedy v podstatě statickou stránku), který v chytré televizi rozjede už delší dobu existující HbbTV aplikaci Seznam TV. Obsah se pak přehrává čistě přes internet.