Hlavní navigace

Mafra se dohodla s O2. Playtvák jde do O2 TV

2. 6. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Internetový obsah na televizních obrazovkách. O2 ulovilo po DVTV další obsah.

Snaha Davida Duroně získat pro O2 TV co nejvíc internetového obsahu začíná mít reálné obrysy. Rozhovory DVTV už v nabídce operátorského vysílání jsou, od začátku června se na televizních obrazovkách prohání videoserver Playtvak.cz. 

„Obsah kanálu Playtvak.cz bude na O2 TV dostupný od chvíle jeho zveřejnění on-line, a to až 90 dnů. Jednotlivá videa zde budou řazena podle obvyklých parametrů typu žánru, oblíbenosti či počtu přehrání,“ říká šéf videoobsahu Babišova vydavatelství Vladimír Mužík.

Playtvak se rozjel před rokem s ambiciózními vlastními pořady. Některé z nich, jako třeba Pořad Luďka Staňka, už přešly na konkurenční Stream.cz.

MMF tip early

„O2 TV má ambici být místem, kde je k dispozici všechen zajímavý obsah, nejen ten televizní. Cesta, kterou jsme se vydali, funguje,“ dodává ředitel O2 TV David Duroň. 

Na televizní obrazovky se dostal i Seznam se Stream.cz. A to svým aktuálním „hackem“ prostřednictvím HbbTV. Podle generálního ředitele Seznamu Pavla Zimy firma v multiplexu šíří pouze spouštěč (tedy v podstatě statickou stránku), který v chytré televizi rozjede už delší dobu existující HbbTV aplikaci Seznam TV. Obsah se pak přehrává čistě přes internet.

Autor článku

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).