Hlavní navigace

Majitel Evropy 2 se zapojil do hudebního internetového projektu MusicJet

30. 9. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
30. 9. 2011

UVNITŘ SROVÁNÍ PODOBNÝCH PROJEKTŮ Nový legální způsob stahování a přehrávání hudby, projekt MusicJet, odstartuje příští pondělí 3. října v České republice. Stojí za ním české pobočky známých hudebních vydavatelství a jako partneři jej podporují firmy Seznam.cz a Lagardére Active ČR, která v tuzemsku provozuje rádia Frekvence 1, Evropa 2, Bonton či DJ. Stejná skupina již na internetu nabízí službu YouRadio.cz, které umožňuje zájemcům složit si vlastní playlist ze skladeb od více než sedmi tisíc interpretů.

DOKUMENT: Srovnání v Česku dostupných aplikací ke stahování a přehrávání hudby, Lagardére Active ČR (DOC, 358 kB)

MMF tip early

MusicJet je největší legální českou hudební službou na internetu po krachu obdobného projektu i-legálně.cz. Na tuzemský trh vstupuje ve stejné době jako globálně známá služba iTunes od společnosti Apple, výrobce chytrých telefonů iPhone a tabletů iPad. Podle Hospodářských novin, které u MusicJet informovaly jako první, do tohoto projektu vkládají naděje hudební vydavatelství, kterým enormně klesají zisky z prodeje hudebních nosičů.

Role rozhlasové firmy Lagardére v projektu MusicJet není jasná. Zástupci skupiny odmítli pro HN svoje angažmá v této službě jakkoli komentovat. Během dne ale PR zástupkyně online produktů této společnosti Barbora Petrová zaslala serveru DigiZone.cz přehled a srovnání stávajících aplikací pro stahování a přehrávání hudby, dostupných v Česku, v němž jasně vede služba od Lagardére YouRadio.cz, která je součástí hudebního portálu Koule.cz.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).