Hlavní navigace

Majitel Nostalgie má licenci na česko-slovenský retro hudební kanál

28. 8. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

28. 8. 2008

Provozovatel filmových kanálů Nostalgia a Filmbox, firma Help Film vlastněná filmovou distribuční společností SPI International, získala od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) licenci pro satelitní vysílání kanálu Nostalgia Musica TV. Podle tiskové zprávy z dnešního zasedání RRTV půjde o program zaměřený na diváky v České republice a na Slovensku, který bude vysílat čtyřiadvacet hodin denně.

Jak již název napovídá, program se zaměří na retro hudbu česko-slovenské produkce z padesátých až osmdesátých let minulého století, čímž doplní obdobně zaměřený filmový kanál Nostalgia. Vysílání by měl zahájit v prvním čtvrtletí příštího roku, přičemž využije satelitní pozici 23,5 stupně východně, na niž zakódovaně vysílají i další televizní kanály z produkce SPI International: Filmbox, Filmbox Extra a Nostalgia.

SPI International také provozuje program Filmbox HD, který v České republice nabízí zatím jen kabelová společnost UPC ve své digitální kabelové televizi UPC Digital, dále břeclavská kabelová televize Nej TV a frýdecko-místecká společnost Mattes AD ve své digitální televizi přes internetový protokol (IPTV), službě 802.tv. Licenci na další hudební kanál Revolution TV získala firma od slovenské Rady pro vysílání a retransmisi.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.