Hlavní navigace

Majitel Novy má v Bulharsku nový tematický kanál bTV Action pro muže

18. 2. 2011
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

18. 2. 2011

Pátý televizní program spustila v Bulharsku společnost CME, vlastník české televize Nova. Jde o kanál bTV Action pro mladé muže, který vznikl koncem ledna rebrandingem již existující stanice PRO.BG. V historii tohoto programu, který vysílá již od roku 1998, jde už o u čtvrté přejmenování. Původně nesl název TOP TV, v roce 2006 změnil název na CTN a o rok později na TV2. V roce 2009 jej nový majitel, americká skupina CME, přejmenoval na PRO.BG po vzoru rumunské televize Pro TV, kterou rovněž vlastní CME.

K TÉMATU: Majitel Novy spustil ve Slovinsku televizi pro mladé ženy: Pop Brio

bTV Action patří do televizní skupiny bTV, kterou tvoří nejsledovanější bulharská televize bTV, filmový kanál bTV Cinema a zábavný bTV Comedy. K nim CME v Bulharsku provozuje ještě sportovní kanál RING.BG. Stanice bTV Action je čtvrtou nejsledovanější televizí v zemi a vysílá pouze prostřednictvím kabelu a satelitu. Zaměřuje se na akční a kriminální žánry, filmové trháky a seriály, ale také atraktivní fotbalové soutěže. Vysílá například přenosy fotbalové zápasy Poháru UEFA, Ligy mistrů či nejvyšší bulharské fotbalové ligy.

ČTĚTE TAKÉ: Slovenská televize Doma bude mít v Chorvatsku své dvojče

Více programů než v Bulharsku má CME už jen v Rumunsku, odkud pochází její současný prezident Adrian Sarbu. Vedle základního plnoformátového kanálu Pro TV zde provozuje filmový kanál Pro Cinema, ženskou stanici Acasa TV, program Pro TV International pro Rumuny v zahraničí, sportovní kanál Sport.ro a hudební kanál MTV Romania. Čtyři programy vlastní CME v České republice: Novu, filmovou Novu Cinemu, sportovní Novu sport a hudební MTV.

NAPSALI JSME: Nova potvrdila, že připravuje nové tematické kanály. Jeden už brzy

Čtyři programy provozuje CME oficiálně i na Slovensku, i když původní je pouze Markíza a její ženský kanál TV Doma. Další dva, Novu sport a MTV, přebírá z České republiky. Tři televize vlastní CME ve Slovinsku: jde o plnoformátové kanály Pop TV a Kanal A, a také stanici Pop Brio pro mladé ženy. A konečně dvě televizní stanice patří skupině v Chorvatsku: plnoformátovou Nova TV a ženský kanál Doma TV, který vznikl podle vzoru stejnojmenné televize ze Slovenska.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.