Hlavní navigace

Majitel Novy ovládnul ukrajinský filmový kanál Kino

18. 12. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
18. 12. 2008

Vlastníkovi televize Nova, společnosti CME, se podařilo získat stoprocentní podíl v ukrajinském filmovém kanálu Kino. CME dosud měla v této stanici podíl 60,4 procenta, zbytek patřil firmě Glavred Media Holding. Ve stejném poměru obě společnosti vlastnily další ukrajinskou televizi Citi. CME se nyní vzdala svého podílu v Citi a náhradou získala zbylý podíl v Kinu.

MMF24

Majitel Novy ještě Glavredu doplatí 10 milionů dolarů, informovala agentura ČTK, a dohodla se, že odkoupí 10 procent akcií této společnosti za 12 milionů dolarů. Příležitost získat stoprocentní vlastnictví kanálu Kino je zásadní pro realizaci naší strategie na Ukrajině a pro naši schopnost konkurovat pomocí vícekanálového modelu, napsal ve sdělení pro pražskou burzu, kde je CME kotovaná, nový prezident společnosti Adrian Sarbu.

CME na Ukrajině vlastní i plnoformátovou televizi Studio 1+1. Kromě České republiky firma působí na Slovensku, v Bulharsku, Chorvatsku, Slovinsku, Rumunsku a Srbsku. Celkem provozuje přes 20 televizních stanic. V minulosti CME podnikala také v Polsku, Maďarsku a Německu, odkud se ale stáhla a televizní stanice v těchto zemích prodala.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).