Hlavní navigace

Majitel Novy se chce soustředit na televizní byznys, plánuje investovat i do služby Voyo

17. 9. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Christoph Mainusch a Michael Del Nin převzali CME v roce 2013 a provedli rozsáhlou restrukturalizaci, která se s odstupem času ukázala úspěšnou. S aktuální situací na trhu jsou spokojeni.

Soustředit se především na aktivity, které souvisí hlavně s televizním byznysem, se chce do budoucna mediální gigant CME, který v České republice vlastní televizní skupinu Nova. V rozhovoru pro zpravodajskou agenturu Reuters to uvedli ředitelé CME Christoph Mainusch (zároveň i šéf TV Nova) a Michael Del Nin. Prodej „non-core“ aktivit, tedy těch, které nesouvisí s hlavním byznysem CME, patří sem řetězec kin v Rumunsku, by měl proběhnout pravděpodobně ještě do konce letošního roku. CME chce posilovat zejména televizní aktivity.

Content tip EARLY

ANALÝZA: Jak se vyvíjí hospodaření majitele Novy po odchodu “superšéfa” Adriana Sarbu?

CME je v současné době v České republice lídrem televizního trhu u mladšího publika, tedy ve skupině od 15 do 54 let. Reuters připomíná zejména její klíčové podzimní formáty, mezi které patří reality show Výměna manželek a kulinářský pořad MasterChef. Del Nin s Mainuschem převzali CME v roce 2013 a provedli rozsáhlou restrukturalizaci, která měla za cíl snížit firemní náklady a naopak zvýšit zisk celé skupiny. Českou republiku považují oba manažeři za klíčový trh a s aktuálním vývojem hospodaření jsou spokojeni. Do své videoplatformy Voyo chce CME nadále investovat, příchodu Netflixu se díky dostatku lokálního obsahu neobává.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).