Hlavní navigace

Majitel slovenských televizí Joj a Plus žádá v Česku o licenci pro tyto kanály

3. 4. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Snaha o získání české licence nemusí nutně znamenat, že provozovatel bude spouštět jejich české obdoby. Může mu pouze vyhovovat skutečnost, že místo slovenským bude řízen naším regulátorem.

Společnost Slovenská produkčná, která stojí u našich východních sousedů za kanály Joj, Plus a Wau, má expanzivní plány. Prostřednictvím své dceřiné firmy Doneal žádá českého regulátora, tedy Radu pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV), o vydání licence právě pro stanice Joj a Plus. Informuje o tom server O médiách.com, kterému tuto skutečnost potvrdil sám regulátor. Je to identický vlastník, jenž má na Slovensku televize Joj, uvedl pro web Petr Kozák z úřadu vysílací rady. Jednou z variant, která přichází v úvahu, je, že provozovatel oblíbených stanic chce jejich licence převést ze Slovenska do České republiky.

CIF23

ČTĚTE TAKÉ: Televize Joj mění generálního ředitele, František Borovský skupinu opouští

Podle serveru O médiách.com není ale ani vyloučena možnost, že provozovatel televizí Joj a Plus chce v České republice spustit skutečně jejich lokální klony. To by ale byly prozatím pouhé spekulace, protože sama televize se k tomuto kroku zatím nijak nevyjádřila. Neznáme přesnou strukturu programů Joj a Plus na Slovensku, ale domníváme se, že to bude totožný program, dodal Kozák. Ústní jednání s provozovatelem by mělo proběhnout na některém z nejbližších zasedání regulátora. Od udělení licence musí být zahájeno vysílání do 360 dnů, jinak se tento dokument stává neplatným.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).