Hlavní navigace

Majitel slovenských televizí Joj a Plus žádá v Česku o licenci pro tyto kanály

Lukáš Polák

Snaha o získání české licence nemusí nutně znamenat, že provozovatel bude spouštět jejich české obdoby. Může mu pouze vyhovovat skutečnost, že místo slovenským bude řízen naším regulátorem.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Společnost Slovenská produkčná, která stojí u našich východních sousedů za kanály Joj, Plus a Wau, má expanzivní plány. Prostřednictvím své dceřiné firmy Doneal žádá českého regulátora, tedy Radu pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV), o vydání licence právě pro stanice Joj a Plus. Informuje o tom server O médiách.com, kterému tuto skutečnost potvrdil sám regulátor. Je to identický vlastník, jenž má na Slovensku televize Joj, uvedl pro web Petr Kozák z úřadu vysílací rady. Jednou z variant, která přichází v úvahu, je, že provozovatel oblíbených stanic chce jejich licence převést ze Slovenska do České republiky.

FIN19

ČTĚTE TAKÉ: Televize Joj mění generálního ředitele, František Borovský skupinu opouští

Podle serveru O médiách.com není ale ani vyloučena možnost, že provozovatel televizí Joj a Plus chce v České republice spustit skutečně jejich lokální klony. To by ale byly prozatím pouhé spekulace, protože sama televize se k tomuto kroku zatím nijak nevyjádřila. Neznáme přesnou strukturu programů Joj a Plus na Slovensku, ale domníváme se, že to bude totožný program, dodal Kozák. Ústní jednání s provozovatelem by mělo proběhnout na některém z nejbližších zasedání regulátora. Od udělení licence musí být zahájeno vysílání do 360 dnů, jinak se tento dokument stává neplatným.