Hlavní navigace

Majitel televize Nova zvýšil zisk o 86 procent

2. 5. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
2. 5. 2008

Mediální společnost Central European Media Enterprises (CME) zvýšila v prvním čtvrtletí zisk před zdaněním, úroky a odpisy (EBITDA) o 86 procent na 74,7 milionu dolarů (1,2 miliardy Kč). CME v České republice vlastní televizi Nova. Firma uvedla, že její tržby stouply o více než polovinu na 223,5 milionu dolarů. Segmentový EBITDA zahrnuje výsledky jednotlivých televizních stanic společnosti bez započítání některých nákladů.

Po velkolepém výkonu v roce 2007 přichází silný start roku 2008. Jsme na cestě k dosažení dalšího rekordního roku, řekl generální ředitel společnosti Michael Garin. Dodal, že tržby by měly v celém letošním roce dosáhnout 1,1 miliardy dolarů a segmentový EBITDA 440 milionů dolarů.

V době, kdy má většina mediálních firem potíže s dosažením růstu, se CME odlišuje od konkurentů tím, že předpovídá růst tržeb o 30 procent a růst segmentového EBITDA o 36 procent, upozornil Garin.

CME vlastní televizní stanice v šesti zemích střední a východní Evropy, kde je může sledovat asi 90 milionů lidí. Zdaleka nejvíce tržeb ale generuje v České republice, kde vedle Novy ovládá sportovní kanál Galaxie Sport a filmový kanál Nova Cinema.

KL24

Na Slovensku má CME stanici Markíza. Vlastní i stanice v Chorvatsku (Nova TV), Rumunsku (Pro TV, Acasa, Pro Cinema, Pro TV International, Sport.ro a MTV), Slovinsku (Pop TV, Kanal A) a na Ukrajině (Studio 1+1, Studio 1+1 International, Kino, Citi). Akcie CME se obchodují na americkém trhu Nasdaq a na pražské burze.

Zdroj: ČTK

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).