Hlavní navigace

Majitel Travelu a Food Network dokončil akvizici polské komerční skupiny TVN

Lukáš Polák

V blízké době plánuje Scripps zvýšit svou hodnotu v podniku na 66 % a budoucím cílem je plné ovládnutí skupiny TVN. Cenová nabídka za tuto transakci zatím nebyla stanovena.

Doba čtení: 1 minuta

Americká společnost Scripps Networks Interactive, která mimo jiné provozuje v České republice a na Slovensku kanály Travel Channel, Food Network a Fine Living, oznámila v minulém týdnu dokončení akvizice významné komerční mediální skupiny TVN, pro odkup jejíchž 52,7 % akcií se již v minulosti rozhodla. Zaplatit by měla částku 584 milionů euro, což je v přepočtu necelých 16 miliard korun. Scripps se zároveň zavázala, že na sebe převezme dluh ve výši 856 milionů euro (přibližně 23 miliard korun). Akvizici v TVN chápe Scripps jako významný krok související s její mezinárodní expanzí.

K TÉMATU: Majitel Travel Channel zaplatí za rozhodující podíl v polské skupině TVN 16 miliard

TVN je silná a zisková společnost vlastnící velký manažerský tým pod vedením Markuse Tellenbacha. Věříme, že vlastnictví tohoto podniku mu může přinést v dlouhodobém horizontu další růst, konstatoval Kenneth W. Lowe, prezident, předseda představenstva a generální ředitel Scripps Networks Interactive. Americká společnost ale pochopitelně míří ještě výš a nechce se spokojit jen s mírně nadpolovičním podílem. V blízké době plánuje zvýšit svou hodnotu v podniku na 66 % a budoucím cílem je plné ovládnutí skupiny TVN. Cenová nabídka za tuto transakci ale zatím nebyla stanovena.

Našli jste v článku chybu?