Hlavní navigace

Majitel TV Barrandov ztrojnásobil základní jmění televize na 600 milionů Kč

17. 2. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
17. 2. 2009

Na téměř 600 milionů korun zvýšil majitel televize Barrandov, podnikatel Tomáš Chrenek, základní jmění licencované společnosti Barrandov Televizní Studio. K navýšení došlo podle ekonomického deníku E15 v polovině ledna, kdy televize zahájila vysílání. E15 na to přišla pohledem do obchodního rejstříku.

K TÉMATU: TV Barrandov v lednu inkasovala za reklamu necelý milion korun

Chrenek v lednu připsal do základního jmění provozovatele TV Barrandov částku 400 milionů korun. Původní výše přitom činila 197,4 milionu korun. Základní kapitál se zvyšuje upsáním nových akcií, a to výlučně peněžitými vklady, uvádí zmíněný zápis v obchodním rejstříku, píše list. Podle ředitele PR a marketingu Barrandova Janise Sidovského, který je zároveň místopředsedou představenstva licencované společnosti, došlo k navýšení základního kapitálu kvůli zahájení vysílání televize.

UXD

TV Barrandov měla na rozjezd k dispozici jednu miliardu korun. Z toho 300 milionů korun je určeno na výrobu programů, sdělila předsedkyně představenstva Barrandova Televizního Studia Janka Vozárová. Připsané peníze mají být podle Sidovského použity na „pokrytí plánované ztráty“, přičemž televize počítá s tím, že se do černých čísel v hospodaření dostane do pěti až šesti let.

Barrandov má však zatím problém s prodejem reklamních časů, protože dosud není součástí elektronického měření sledovanosti a nemůže tedy inzerentům deklarovat zásah publika. Za leden letošního roku televize vykázala ceníkový prodej reklamy za 833 tisíc korun, část ze spotů ale vysílala jako barter, tedy bez platby zákazníka.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.