Hlavní navigace

Majitelé karet MTV Unlimited by se mohli dočkat jejich výměny

7. 4. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
7. 4. 2009

Zákazníci německé společnosti TechniSat, která je mezi českými satelitními diváky známá pro své user friendly přijímače, plánuje do budoucna výměnu dekódovacích karet. Důvodem je skutečnost, že balík kanálů MTV Unlimited, který na nich běží, se stal cílem útoku hackerů. Ti pracují s dekódovacím modulem DiabloCam. Dnes o tom informuje španělský server Tele Digital.

Emulace, kterou využívá toto zařízení, pracuje s kódovacím systémem Conax 2, který se také označuje jako CAS5. Ten je již podle dostupných zdrojů zastaralý a má to tedy vliv na to, že programy jako MTV Dance, MTV Hits nebo MTV 2 Europe je možné přijímat neautorizovaně. Karta MTV Unlimited je totiž založena na čipu Atmel (model AT90SC7272C), z toho však již hackeři v současné době umějí číst potřebné informace. Podobně jsou postiženy i platformy DigitAlb a KabelKiosk, jejich klíče se však na internetu už několik týdnů neobjevily.

Podrobnosti o fungování této verze systému Conax můžete najít zde.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).