Hlavní navigace

Majitelé zkrachovalé Stil TV získali licenci pro TV Plzeňská 1. Bude vysílat v DVB-T

10. 1. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Nový program by se měl objevit v plzeňské Regionální síti 1 na kanálu 37 z lokality Košutka. Je tam pro něj už připravena nová programová pozice.

Počet pozemně šířených televizních stanic v Plzni se brzy rozšíří na 21. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) totiž udělila licenci novému regionálnímu programu TV Plzeňská 1, za kterým stojí majitelé zkrachovalé stanice Stil TV, jež do loňského léta vysílala na satelitu, v kabelu a jihočeském regionálním multiplexu Gimi v Českých Budějovicích. Nová televize by se měla objevit v Regionální síti 1, která vysílá z plzeňské Košutky na kanálu 37 a šíří křesťanskou televizi Noe a Regionálnítelevizi CZ.

KL22 hlasovani

K TÉMATU: V Plzni odstartoval regionální multiplex DVB-T, vysílá v něm Regionálnítelevize CZ

Provozovatelem TV Plzeňská 1 je společnost Stylový nákup, s.r.o., kterou rovným dílem vlastní někdejší programový ředitel zkrachovalé televize Public Petr Pohl a jeho bývalí společníci z firmy TPMC (provozovatel zaniklé Stil TV) Jan Sklenář a Zdeněk Chmelík. Televizně aktivní je i Pohlova bývalá nadřízená z Public TV Renata Pešková, která připravovala novou krajskou Televizi CZ v Ústí nad Labem. Krátce po podání žádosti o licenci však přišla o investora a není jisté, zda vůbec zahájí vysílání.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.