Hlavní navigace

Malé sporty by se bez veřejnoprávního kanálu ČT 4 neobešly, říká jeho šéf

Veřejnoprávní kanál ČT 4 je prostorem i pro méně atraktivní sporty z pohledu komerce a jeho kritici by si to měli konečně uvědomit. Mimo ligových soutěží fotbalu, hokeje a několika zajímavých šampionátů – třeba lyžování – nebude mít komerční televize o další sporty zájem, protože náklady na výrobu jsou vyšší než užitek, který to přinese. Právě na těchto sportech je teď vidět naše veřejnoprávnost, řekl v dnešním rozhovoru pro Hospodářské noviny šéf této stanice Jiří Ponikelský.

ČTĚTE TAKÉ: ČT 4 nabídne od 12. února vlastní reality show Se Čtyřkou na vrchol

Pro menší sporty je tak ČT 4 pochopitelně zajímavým prostorem, jelikož se podílejí i na externích nákladech. Podle slov Ponikelského se Česká televize snaží sdružením, která takovéto disciplíny provozují, vytvořit zajímavou nabídku, jež obsahuje například i sponzorské vzkazy, besedy a podobně. Sport má však v současné době problém u mladých – nemají o něho zájem. Jsou nešikovní a nevnímají, že vozíme medaile. Koneckonců, ani rodiče nechodí na stadiony, uvedl Ponikelský. Program se však podle šéfa ČT 4 musí tvořit v symbióze. Není tedy možné vytvářet něco, co by diváky vůbec nezajímalo.

Interka19

NEPŘEHLÉDNĚTE: Duel AC Sparta Praha – Liverpool FC už dnes na ČT 4 v HD kvalitě

Ponikelský též v rozhovoru naznačil, že se pro diváky chystá jedno překvapení, o němž se v současné době jedná. Nemohl však prozradit, o co půjde. Anglická Premier League je však pro Českou televizi uzavřenou kapitolou. Vysílací práva v současné době vlastní společnost provázaná s vlastníkem satelitní služby Digi TV, který tuto atraktivní fotbalovou soutěž vysílá na exkluzivním kanálu Digi Sport. ČT však vysílá Ligu mistrů, ovšem šéf ČT 4 si klade otázku, zdali vůbec na veřejnoprávní obrazovku patří. Cena je strašná, je to náš nejdražší dlouhodobý projekt, na který máme práva do konce příští sezony, konstatoval Jiří Ponikelský s tím, že pokud však nebudou držiteli práv, diváci o Ligu mistrů přijdou, protože ji nekoupí dle jeho slov Nova ani Prima.

Našli jste v článku chybu?