Hlavní navigace

Malé vysílače TV Nova v Praze opět v provozu

28. 5. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
28. 5. 2009

Dokrývače televize Nova, jejichž signál byl přerušen 30. dubna spolu s vypnutím analogového signálu na vysílači Žižkov, jsou od 26. května opět v provozu. Znamená to, že byly spuštěny znovu téměř po měsíci. Tento krok se týká vysílačů Praha – Vokovice na 47. kanálu a Praha – Žvahov na 45. kanálu. Nadále zůstává v provozu také signál ze Strahova na 39. kanálu.

MM socky3

Podle Technického plánu přechodu z analogového terestrického na digitální terestrické vysílání, zkráceně TPP, by měl být signál analogových dokrývačů a vysílačů nízkého výkonu ukončen nejpozději 30. listopadu 2011. Jasnou deklaraci toho, že analogový signál z lokalit pokrývajících malá území bude vypnut již v dubnu, přinesla pouze TV Prima. V našem sdělení, které vkládáme do vysílání, upozorňujeme diváky v běžícím textu, že o signál přijdou, řekl již koncem března technicky ředitel české komerční dvojky Patrik Slavík.

Jak doplnila pro DigiZone.cz Marie Fianová, tisková mluvčí Českých Radiokomunikací, kromě Žvahova a Vokovic bylo přeladěno ještě dalších pět vysílačů nízkého výkonu.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.