Hlavní navigace

Mall.cz zpoplatnil osobní odběr zboží u objednávek v hodnotě pod 1500 korun

Martin Vyleťal

Mall.cz začal od včerejška vybírat poplatek ve výši 29 korun za osobní odběr zboží na pobočce u objednávek v hodnotě pod 1500 Kč. Naše náklady na osobní odběr (transport na pobočku a náklady na její provoz) se průměrně pohybují okolo 50 Kč, osobní odběry tak budeme i nadále dotovat, uvádí zástupci Mall.cz na svém blogu. Internetový obchod se tak zařadil po bok konkurenčního e-shopu Alza.cz. Ten účtuje za osobní odběr na pobočkách aktuálně poplatek ve výši 25 korun. Osobní odběr na centrále Alza…

Mall.cz začal od včerejška vybírat poplatek ve výši 29 korun za osobní odběr zboží na pobočce u objednávek v hodnotě pod 1500 Kč. Naše náklady na osobní odběr (transport na pobočku a náklady na její provoz) se průměrně pohybují okolo 50 Kč, osobní odběry tak budeme i nadále dotovat, uvádí zástupci Mall.cz na svém blogu. Internetový obchod se tak zařadil po bok konkurenčního e-shopu Alza.cz. Ten účtuje za osobní odběr na pobočkách aktuálně poplatek ve výši 25 korun. Osobní odběr na centrále Alza v pražských Holešovicích je zdarma. Mall.cz si účtuje poplatek za osobní odběr na všech pobočkách.

Zdroj: Neformallne.cz

Našli jste v článku chybu?
4. 9. 2012 15:35
Ondřej Kučera (neregistrovaný)

Navrhuji dát produkty na eshop za nákupku a přeúčtovat na zákazníky všechny ostatní náklady na ten daný konkrétní nákup:

vytvoření www stránek náklady na nákup serverů elektřina topení admin sekretářka ředitelova kára telefonní operátorka skladník řidič kamionu

S tím jejich SAPem to bude hračka :)

4. 9. 2012 15:29

Na druhé straně v případě Mall moc nevěřím, že jsou náklady průměrně 50 korun na zásilku i při odběru třeba v Praze na Chodově, kde se to opravdu točí rychle (občas se tam vyskytnu) a převoz z Počernic nemůže být drahý. Za vyslovenou nehoráznost pak pokládám účtování tohoto poplatku přímo u jejich logistického centra v Horních Počernicích, tam už jsou náklady na tohle vůbec nezdůvodnitelné.

Netroufám si odhadnout, jak moc lidí chodí do jejich poboček v menších městech, navíc při převozu zboží t…