Hlavní navigace

Malware se opět vydává za Internet Explorer 7

2. 4. 2007
Doba čtení: do minuty

Sdílet

Po nějakém čase se na scénu vrací pokus infikovat počítač nepozorného uživatele vydáváním malwaru za nový Internet Explorer 7. Zhruba v polovině minulého týdne se začal hromadněji šířit spam, kde je jako podvržená adresa odesílatele uvedeno admin@microsoft.com. Obsahem e-mailu je pouze obrázek, který slouží zároveň jako odkaz na stažení údajného Internet Exploreru 7. Soubor IE7.exe se však vůbec nenachází na stránkách Microsoftu a místo slíbeného webového prohlížeče do systému zavleče Win32…

Po nějakém čase se na scénu vrací pokus infikovat počítač nepozorného uživatele vydáváním malwaru za nový Internet Explorer 7. Zhruba v polovině minulého týdne se začal hromadněji šířit spam, kde je jako podvržená adresa odesílatele uvedeno admin@microsof­t.com. Obsahem e-mailu je pouze obrázek, který slouží zároveň jako odkaz na stažení údajného Internet Exploreru 7. Soubor IE7.exe se však vůbec nenachází na stránkách Microsoftu a místo slíbeného webového prohlížeče do systému zavleče Win32.Grum.A, který se z infikovaného počítače pak šíří dál. Některé antiviry však hlásí i jinou infekci. Máme pro vás screenshot podvodného e-mailu. (Computer World Secuirty)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.