Hlavní navigace

Marek Singer jako viceprezident MTG skončil, nadále se bude plně věnovat Primě

20. 5. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

DOPLNĚNO VYJÁDŘENÍ PRIMY – Švédský mediální koncern MTG oznámil větší personální změny, které se částečně dotkly i jeho aktivit v České republice.

Jediný Čech v nejvyšším vedení švédské mediální skupiny Modern Times Group (MTG), polovičním vlastníkovi české televizní skupiny FTV Prima, skončil. Marek Singer, který poslední léta zastával funkci výkonného viceprezidenta pro střední a východní Evropu, a zároveň byl i generálním ředitelem FTV Primy, bude nadále vést pouze Primu. Oficiální tiskovou zprávou to dnes oznámilo vedení MTG. Funkce výkonné viceprezidentky pro operace MTG ve střední a východní Evropě se ujme Jette Nygaard-Andersenová.

K TÉMATU: Na Primě končí generální ředitel Martin Konrád a výkonný ředitel Pavel Kejla

ebf - tip do článku - debata

Marek Singer odstoupí z funkce výkonného viceprezidenta, aby se na plný úvazek věnoval pozici generálního ředitele společného podniku MTG v České republice, Prima TV, uvedl švédský koncern. Singer vedl Primu od března loňského roku, kdy byl z funkce generálního ředitele odvolán Martin Konrád i jeho zástupce, výkonný ředitel Pavel Kejla. Pozici výkonného ředitele poté Prima už neobsazovala, Singer měl televizi vést jen dočasně do doby, než majitelé najdou vhodného nástupce. Vzhledem k dnešnímu oznámení MTG to vypadá, že hledání nového generálního ředitele Primy nevyšlo a Singer se z dočasného generálního ředitele opět stává řádným šéfem.

Rozhodnutí má okamžitou platnost. Cílem těchto změn je, abych se na plný čas mohl věnovat řízení společnosti FTV Prima, kde představenstvo MTG spatřuje velký budoucí potenciál. Rádi bychom více rozšířili naše aktivity a více se přiblížili svým divákům, komentoval změnu sám Marek Singer, který Primu vedl jako generální ředitel již v letech 2008 až 2013, kdy odstartovaly její tři tematické kanály Prima Cool, Prima love a Prima Zoom.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).